دی 29, 1400 14:05 Asia/Tehran [Updated: دی 29, 1400 14:15 Asia/Tehran]
  • رکورد ابتلا به کووید- 19 در فرانسه بار دیگر شکسته شد

در 24 ساعت گذشته آزمایش ابتلا به کووید- 19 بیش از 464 هزار نفر در فرانسه ثبت شد و به این ترتیب رکورد ابتلای متوسط 300 هزار نفر در روز در این کشور شکست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در حالی که در هفت روز گذشته در فرانسه متوسط نرخ ابتلا به ویروس کرونا بیش از 300 هزار مورد در روز اعلام می شد، دیروز جواب تست کرونای 464 هزار و 769 فرانسوی مثبت اعلام شد.

فرانسه که از ابتدای سال 2022 میلادی با افزایش چشم گیر ابتلا به ویروس کرونا مواجه شده بود، به تازگی تدابیر سختگیرانه تری برای پیشگیری وضع کرده و در تازه ترین اقدام، مجلس ملی این کشور لایحه ای را قانونی کرد که بر مبنای آن ارائه «گواهی واکسن» برای استفاده از خدمات عمومی در فرانسه اجباری می شود.

با اجرای این طرح از این پس فرانسویان باید برای دسترسی به فعالیت های تفریحی، رستوران ها، نمایشگاه ها یا سیستم حمل و نقل عمومی بین منطقه ای، گواهی تزریق واکسن ارائه کنند و دیگر آزمایش منفی کرونا موسوم به گواهی سلامت برای دسترسی به امکانات و خدمات بهداشتی کافی نخواهد بود.

همچنین ارائه گذرنامه واکسن برای افراد بالای 16 سال اجباری است و برای سن 12 تا 15 سال نیز ارائه گواهی سلامت کفایت می کند.

منابع خبری شمار فرانسویانی را که هنوز برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند، پنج میلیون نفر عنوان کرده اند. این در حالی است که فرانسه از ابتدای سال 2022 با افزایش قابل توجه آمار مبتلایان به کرونا و بیماران بستری در بیمارستان ها مواجه شده است.

از یک سال گذشته و آغاز روند واکسیناسیون در فرانسه تاکنون 53 میلیون نفر دستکم یک دز واکسن را دریافت کرده اند و 25 میلیون و 500 نفر آنان در هفته های اخیر با تزریق دز سوم، از ایمنی بهتری در مقابل ویروس کرونا برخوردار شده اند.

117

بیشتر بخوانید:

کشف سویه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب فرانسه 

کلیدواژه