بهمن 07, 1395 10:43 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • تظاهرات مسلمانان نیویورک در اعتراض به سیاستهای مهاجرتی ترامپ

صدها نفر از مردم مسلمان شهر نیویورک آمریکا در اعتراض به سیاستها ی ضد مهاجرتی دونالد ترامپ دست به تظاهرات زدند.

به گزارش نشریه ایندیپندنت، مسلمانان شهر نیویورک آمریکا در اعتراض به امضای دو فرمان اجرایی ترامپ در زمینه مهاجرت، و دستور احداث دیوار در مرز مکزیک با این کشور به خیابانها ریختند و دست به تظاهرات زدند.

در همین راستا صدها نفر از مردم نیویورک در پارک موسوم به "واشنگتن اسکوئر" Washinton Square این شهر، با شعارهای "هیچ انسانی غیر قانونی نیست" و "هر مسلمانی که من می شناسم از دونالد ترامپ آمریکایی بهتر است "اعتراض خود را نسبت به سیاستها ی ضد مهاجرتی ترامپ در قبال مسلمانان نشان دادند.

مردم نیویورک فریاد می زدند:"نه دیوار، نه ممنوعیت !این شهر من نیویورک است"

در این تظاهرات که ازسوی شورای روابط اسلامی آمریکا موسوم به CAIR برگزار شده است مردم نیویورک خشم و انزجار خود را نسبت به سیاستها ی اخیر ترامپ در قبال مسلمانان و مهاجران نشان دادند.

در همین راستا "نهاد عوض"مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکا، دستورات جدید ترامپ را مهر تاییدی بر سیاستهای آمریکایی اسلام هراسی و در تداوم شعارهای توخالی وی در کارزار انتخاباتی توصیف کرد.وی در ادامه افزود: اعمال این ممنوعیتها کشور ما را به هیچ وجه ایمن تر نمی کند بلکه به منزله هتک حرمت و اهانت به مهاجران مسلمان و جامعه مسلمانان آمریکا خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد تداوم این سیاستها، ابزاری تبلیغاتی در دست دشمنان ما خواهد بود که با بهره گیری از آن، جنگ علیه مسلمانان را در جامعه آمریکایی تبلیغ می کنند.

رییس جمهوری آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی نیز از لزوم ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور سخن گفته بود که با انتقادات گسترده ای از جمله در میان هم حزبی های جمهوری خواه وی روبرو شده بود.121/111

بیشتر بخوانید:

تاکید ترامپ بر اجرای سیاست ضد مهاجرتی در امریکا

ترامپ:اتحادیه اروپا در پذیرش مهاجران اشتباه بزرگی مرتکب شده است

ترامپ مدعی شد؛ ساخت دیوار موجب تقویت اقتصاد مکزیک می شود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه