بهمن 11, 1395 08:15 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • ابراز نگرانی سناتورهای جمهوری خواه از فرمان ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

جمهوری خواهان آمریکایی از تصمیم اخیر رئیس جمهوری این کشور که شهروندان 7 کشور مسلمان را از ورود به خاک این کشور منع می کند، ابراز نگرانی کردند.

به گزارش پارس تودی به نقل از واشنگتن پست، سناتورهای ارشد جمهوری خواه گفتند که تصمیم اخیر« دونالد ترامپ» مبنی بر منع ورود مسلمانان به خاک آمریکا نگران کننده است و می تواند به روابط این کشور با کشورهای متحد در منطقه صدمه بزند.

 سناتورهای آمریکایی افزودند که از تصمیم ترامپ برای کمک به بهبود وضعیت مهاجرت در این کشور حمایت می کنند اما رئیس جمهوری نباید تنها مسلمانان را مشمول تصمیم جدید خود کند.

آنها تاکید کردند که ملاک و معیار مذهب برای تردد در خاک آمریکا، ملاک مناسبی نیست و بدون شک اعتراضها را به سیاستهای جدید مهاجرتی این کشور در سراسر جهان افزایش خواهد داد.

سناتورهای جمهوری خواه همچنین گفتند که تصمیم ترامپ همچنین بر روند مقابله با تروریسم و روابط آمریکا با کشورهای متحد خود در منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت .

براساس این گزارش، ترامپ روز جمعه دستوری اجرایی امضا کرد که بر اساس آن، از ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به خاک آمریکا جلوگیری می شود. رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه با دفاع از دستور اخیرش مدعی شد، معنی فرمانش، «منع ورود مسلمانان به آمریکا» نیست.

این موضوع سبب گسترش اعتراضهای مردمی در آمریکا شده است.119/112

بیشتر بخوانید:

واکنش های جهانی به منع ورود مسلمانان و مهاجران به خاک امریکا

وزارت خارجه: فرمان ضد مهاجرتی ترامپ، توهینی آشکار به ملت ایران است

دشمنی آشکار ترامپ با مسلمانان/ امضا فرمان غربالگری مهاجران از کشورهای مسلمان توسط ترامپ

نگاهی دیگر به فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

 

 

کلیدواژه