بهمن 12, 1395 04:10 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • اجتماع بزرگ لندنی ها در اعتراض به فرمان مهاجرتی ترامپ

هزاران نفر از مردم بریتانیا، روز دوشنبه با تجمع مقابل دفتر نخست وزیری و پارلمان این کشور، انزجار خود را از رویکردهای دولت آمریکا ابراز کردند.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با سوال نمایندگان پارلمان بریتانیا از "بوریس جانسون" وزیر امور خارجه این کشور درباره حکم ضد مهاجرتی "دونالد ترامپ" رئیس جمهور جدید آمریکا و اقدامات لندن در این باره، هزاران نفر نیز خارج از پارلمان بریتانیا با سردادن شعارهایی علیه ترامپ، اقدامات وی را نژاد پرستانه خواندند.

معترضان بریتانیایی ضمن ابراز همدردی با مسلمانان به ویژه اتباع هفت کشوری که ترامپ ورود آنان را به آمریکا ممنوع کرده است، لغو سفر ترامپ و جلوگیری از ورود وی به خاک بریتانیا را خواستار شدند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی از جمله "ما از مسلمانان حمایت می کنیم نه ترامپ"، "شرم بر دولت، شرم بر ترامپ"، "ترامپ باید برود، ترامپ نژاد پرست است" مخالفت خود را با رویکردهای امریکا و رئیس جمهور جدیدش ابراز کردند.

گزارش های دریافتی از اسکاتلند و دیگر شهرهای بریتانیا از جمله "منچستر"، "لیورپول" و "کاردیف" نیز از برگزاری تجمعات مشابه در اعتراض به فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ حکایت دارد.

همچنین هر لحظه بر شمار امضاهای تومار درخواست جلوگیری از سفر ترامپ به بریتانیا افزوده می شود و تا بامداد روز سه شنبه نزدیک به یک و نیم میلیون نفر با درج مشخصات خود آن را امضا کردند.

"دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا، جمعه‌شب فرمان اعمال محدودیت‌های گسترده برای ورود پناهجویان و مهاجران از کشورهای اسلامی از جمله ایران، عراق، سودان، سومالی ، لیبی ، سوریه و یمن به خاک آمریکا را امضاء کرد.

این اقدام ترامپ واکنش و اعتراضات جهانی را در پی داشته و بسیاری از کشورهای جهان تصمیم رئیس جمهوری جدید آمریکا را تبعیض آمیز و خلاف قوانین بین المللی دانستند.

ترامپ پیشتر در سخنرانی های نژاد پرستانه خود در دوران مبارزات انتخاباتی اش همواره اعلام کرده بود: چنان چه رئیس جمهور آمریکا شود، ورود مسلمانان به خاک آمریکا را منع خواهد کرد و بین مرز آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران دیوار خواهد کشید.117

بیشتر بخوانید:

دشمنی آشکار ترامپ با مسلمانان/ امضا فرمان غربالگری مهاجران از کشورهای مسلمان توسط ترامپ

ابراز نگرانی سناتورهای جمهوری خواه از فرمان ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

واکنش های جهانی به منع ورود مسلمانان و مهاجران به خاک امریکا

تظاهرات مسلمانان نیویورک در اعتراض به سیاستهای مهاجرتی ترامپ