دی 09, 1397 10:20 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • سرلشکرباقری: 9دی اوج‌بصیرت ملت‌ایران است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حماسه 9 دی گفت: ملت بزرگ ایران در این روز نشان داد که چگونه با اوج بصیرت و وقت‌شناسی، آتش‌فتنه را خاموش می‌کند.

به گزارش پارس‌تودی؛ سردار سرلشکر محمد باقری صبح روز یکشنبه در نهمین جشنواره مالک اشتر اظهار داشت: نهم دی ماه روز بزرگ مقابله عملی ملت ایران با فتنه و فتنه‌گران بود. ملت بزرگ ایران در این روز نشان داد که چگونه با اوج بصیرت و وقت‌شناسی، هنگامی که کشور به آنها نیاز دارد، به طور خودجوش به صحنه می‌آید و آتش فتنه را خاموش می‌کند. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: فتنه‌گران ظلم بزرگی به نظام کردند و با الفاظ‌ زننده‌ای نظام و کشور را متهم کردند. آنها مطابق خواست دشمن تلاش کردند تا مردم را نسبت به نظام بدبین کنند و در جهت منویات استکبار جهانی، مردم را به صحنه آشوب بکشانند اما ملت ایران با تبعیت از ولایت، بار دیگر به صحنه آمد و پایداری نظام اسلامی را تثبیت کرد.

سرلشکر محمد باقری افزود: پرچم این نظام به برکت خون شهدا و رهبری امامگونه فرمانده معظم کل قوا انشاءالله به دست حضرت ولی‌عصر (عج) خواهد رسید.

گزارش: حماسه 9 دی ملت ایران ادامه دارد

امسال در 22 بهمن در جشن پیروزی چهل سالگی انقلاب اسلامی، تاریخ 9 دی بعدی ایرانیان را ثبت و تکرار خواهد کرد تا عبرتی برای آیندگان کاخ‌سفید و دنباله‌روهای داخلی آنان باشد.

پیروزی مقاومت در سوریه 

وی همچنین با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در سوریه و شکل‌گیری ائتلاف ضد تروریستی محور مقاومت در سطح منطقه گفت: امروز مسأله سوریه به‌عنوان یک نمونه که دشمنان اسلام همواره سعی در ناامنی آن داشتند در جلوی چشم ما قرار دارد.

سردار باقری ادامه داد: داعش و تروریسم تکفیری، برخاسته از سرویس‌های جاسوسی غرب و اذناب منطقه‌ای آنها در سوریه است. آنها هشت سال پیش این تفکر افراطی را به جان ملت سوریه انداختند و در کنار آن از تروریست‌ها حمایت بی‌دریغ کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هر جا که تروریست‌ها کم آوردند و در محاصره قرار گرفتند، غربی‌ها با بی‌شرمی به طور مستقیم با بالگردهایشان وارد محل استقرار تروریست‌ها شدند و آنها را نجات دادند یا برایشان محموله‌های لجستیکی آوردند تا بتوانند از محاصره خارج شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: غربی‌ها همچنین اقدام به بمباران هوایی و موشکباران علیه ملت سوریه کردند و در ادامه رژیم صهیونیستی را تحریک کردند تا دائما سوریه را مورد هدف قرار دهد و کشورهای مرتجع عربی را تحریک کردند تا از تروریست‌ها حمایت کنند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: آنها هر کاری که می‌توانستند برای شکست یک دولت قانونی انجام دادند، آن هم تنها به این دلیل که دولت سوریه با انقلاب اسلامی و جهاد و مقاومت اسلامی دست دوستی داده است و با رژیم صهیونیستی ارتباط خوبی ندارد اما سرانجام امروز با این شکل خفت‌بار خروج خود از سوریه را اعلام می‌کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: البته این خروج در کنار حجم بالای نیروی آنها در منطقه حجم بالایی نیست، اما در کنار شکست‌هایی که در عراق، افغانستان، یمن و لبنان متحمل شده‌اند، سوریه یک نشانه است که جلوی چشم ما قرار دارد و آن این است که وعده الهی اینگونه محقق می‌‌شود.

آمریکا درحال عقب‌نشینی خفت‌بار از منطقه‌است

سرلشکر باقری همچنین با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا که خود را فردی قدرتمند می‌داند، دزدکی و با بزدلی تمام وارد کشور امن عراق می‌شود، گفت: آمریکایی‌ها با وجود هزینه کردن هفت هزار میلیارد دلار در منطقه، به صورت دزدکی وارد منطقه می‌شوند و با وجود این همه هزینه، روز به روز با تلفات بیشتری در حال عقب‌نشینی خفت‌بار از منطقه هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: درحالی که «علی شمخانی» دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران در همان زمان در افغانستان حاضر می‌شود و با 10 مقام بلندپایه دیدار می‌کند و این دو موضوع نشان‌دهنده دو نوع تفکر و نگاه و غلبه حق بر باطل است. 113/120

بیشتر بخوانید: 

سرلشکر باقری خبر داد: نیروی زمینی ارتش مسئول تأمین امنیت مرزهای مشترک با افغانستان+ ویدئو

سرلشکر باقری: پاکستان برای دستگیری عوامل تروریستی ربایش مرزبانان ایرانی تلاش کند

سرلشکر باقری: جنایات تروریست های تکفیری امنیت غیرنظامیان را تهدید می کند

کلیدواژه