دی 25, 1397 11:37 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]

مرکز ۱۵۲ تختخوابی اورژانس و ترومای شهید نبوی (۵آذر) گرگان با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پارس‌تودی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری؛ حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در این مراسم که صبح سه شنبه و در دومین روز از سفر کاروان تدبیر و امید به استان گلستان انجام شد، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز درمانی با توضیحات مسئولان در جریان روند ساخت و امکانات و خدمات درمانی این مرکز قرار گرفت.

همچنین رئیس جمهور در این بازدید که سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشت، در فضایی صمیمی، ضمن گفت و گو و قدردانی از تلاش‌ها و زحمات پرسنل و کارکنان مرکز تروما و اورژانس شهید نبوی، از بیماران بستری در این مرکز درمانی عیادت  کرد.

مرکز تروما و اورژانس ۱۵۲ تخت خوابی شهید نبوی گرگان با زیر بنای بیش از ۱۱ هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۹۱۰ میلیارد تومان، بزرگترین و مجهزترین پروژه طرح تحول نظام سلامت در استان گلستان است که در کوتاه‌ترین زمان از اردیبهشت سال ۹۶ تا دی ماه سال ۹۷ تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

این مرکز در ۷ طبقه و با بخش‌های مرکز تصویربرداری و تاسیسات، فوریت‌های پزشکی ۱۶ تخت خوابی به همراه اتاق عمل اورژانس بخش احیاء، ۴۸ تخت بستری اورژانس، ۴۲ تخت بستری و شیمی درمانی و سرطان، ۳۶ تخت بستری جراحی، ۱۴ تخت اتاق عمل، ۱۱ تخت بستری ICU مراقبت‌های ویژه مغز و اعصاب و فضای آموزشی و آمفی تئاتر، با تلاش‌های دولت تدبیر و امید آماده خدمت‌رسانی به مردم استان گلستان و گرگان است. 

سخنرانی در جمع مردم گنبد، نشست با نخبگان و برگزیدگان و دیدار با علما و روحانیان، از جمله برنامه‌های روز نخست حضور رییس جمهور در استان گلستان بود.

روحانی: آمریکا و اذنابشان قادر نیستند ملت بزرگ و رهبری شجاع را به زانو درآورند

سفر دو روزه دکتر روحانی پس از برگزاری نشست شورای اداری و نشست خبری ظهر امروز با خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات محلی گلستان به پایان می‌رسد.

116/120

بیشتر بخوانید:

روحانی وارد استان گلستان شد

تصاویر: دکتر روحانی در جلسه توسعه و افتتاح همزمان پروژه های زیربنایی و اقتصادی استان گلستان

روحانی خطاب به آمریکایی ها: ایران چهلمین سالگرد انقلاب را در خیابان ها جشن میگیرد

کلیدواژه

کامنت