اسفند 02, 1397 08:09 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قاسمی: آمریکا اعتماد از دست رفته را احیا کند

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به ادعای "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا مبنی بر علاقه به مذاکره با ایران، تاکید کرد، واشنگتن به دنبال مذاکره جدی نیست و نخست باید اعتماد از دست رفته را احیا کند.

به گزارش پارس تودی، "بهرام قاسمی" در دیدار سردبیر و مدیران تحریریه روزنامه چینی گلوبال تایمز در تهران، تصریح کرد: ایران بر اساس اصل استقلال و منافع ملی خود تصمیم گیری می کند و سیاست های تهران متکی به نظر قدرت های جهانی نیست.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به تحریم های خلاف موازین بین المللی آمریکا ضد ایران پس از خروج واشنگتن از برجام و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد و افزود: جهان از یکجانبه گرایی آمریکا خسته شده و این واقعیت که چین، روسیه و اروپا در مواضع سیاسی مقابل آمریکا می‌ایستند نشان دهنده تغییر شرایط جهانی نسبت به گذشته است.

وی درباره دلیل مقاومت ایران در برابر سیاست های آمریکا گفت: تصمیم های نادرست واشنگتن در منطقه خاورمیانه از جمله در افغانستان، سوریه، عراق، یمن، حمایت از رژیم صهیونیستی، کمک به افراط گرایی در منطقه و کمک به ایجاد پدیده هایی مانند طالبان، القاعده و داعش علت مقاومت ایران در برابر سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکا در منطقه است.

117/118

بیشتر بخوانید:

قاسمی: جان بولتون از توهم مزمن رنج می‌برد 

قاسمی: تروریسم در منطقه غرب آسیا مولود ناپاک سیاست های آمریکاست

قاسمی: اجلاس ورشو ایجاد اختلاف و شکاف میان ایران و اروپا است+ ویدئو

 

کلیدواژه

کامنت