اسفند 20, 1397 09:24 Asia/Tehran [Updated: شهریور 27, 1399 20:55 Asia/Tehran]
  • قاسمی: مدعیان دروغین حقوق بشر در جنایات متجاوزان سعودی شریک اند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر نه تنها در برابر کشتار روزانه زنان و کودکان در یمن سکوت می کنند، بلکه با فروش تسلیحات به متجاوزان در این جنایات شریک اند.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله جنگنده های متجاوز ائتلاف سعودی به شهروندان یمنی در «طلان» استان حجه که به شهادت حداقل 20 زن و کودک یمنی منجر شد، به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاسف از سکوت سازمان ها و محافل حقوق بشری در قبال جنایات جنگی و ضدبشری متجاوزان به یمن، اظهار داشت: زنان و کودکان بی گناه یمنی که پس از سال ها تحمل قحطی، هر روز با بیرحمانهترین شکل ممکن، قربانی تسلیحات برخی کشورهای غربی به متجاوزان هستند، با مرگ مظلومانه خود سند شرمساری مدعیان دروغین حقوق بشر را برای همیشه تاریخ امضا می کنند.

قاسمی افزود: مدعیان حقوق بشر نه تنها در برابر کشتار روزانه زنان و کودکان در یمن سکوت می کنند بلکه با فروش تسلیحات به متجاوزان، در این جنایات شریک اند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

133/116

بیشتر بخوانید:

جنایات هولناک ائتلاف سعودی در یمن/تحلیل

احزاب یمنی: سازمان ملل مسئول جنایت ائتلاف سعودی‌ است

 انصارالله یمن: آمریکا و انگلیس به دنبال ادامه جنگ هستند

کلیدواژه

کامنت