فروردین 21, 1398 11:25 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1399 13:57 Asia/Tehran]
  • قاسمی: مواضع عربستان و بحرین تحسین زبونانه اقدامات ضدایرانی ترامپ است

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت شدید مواضع بحرین و عربستان سعودی در استقبال و حمایت از اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مواضع ناشیانه و بی خردانه این دو کشور را مغایر با اصول عدم مداخله و احترام به حاکمیت کشورها دانست.

به گزارش پارس تودی به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، «بهرام قاسمی» مواضع عربستان و بحرین را تحسین زبونانه و منفعلانه اقدامات ضدایرانی رییس جمهور آمریکا توصیفکرد و افزود: مواضع اعلام شده از سوی این دو کشور، نشان دهنده عدم درک درست و سطحی نگری آنها در مورد واقعیت های منطقه و ناآگاهی آن ها نسبت به پیامدهای ماجراجویی و خطای راهبردی آمریکا علیه ثبات و امنیت منطقه دانست. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برخی کشورهای منطقه عادت کرده اند چشم و گوش بسته از هر آنچه اربابان فرامنطقه‌ای شأن می گویند تبعیت کنند؛ این کشورها خود اصلی ترین مروج آموزه ها و افکار تروریسم در منطقه و جهان بوده و از هیچ کمک و امکان و فرصتی برای پشتیبانی گروه های تروریستی در دهه های اخیر دریغ نکرده اند و سرمایه گذاری غیرقابل انکاری در تروریست پروری داشته و دارند.

قاسمی تصریح کرد: آنان در جایگاهی نیستند که با ایفای نقشی فریبکارانه، علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام موضع نمایند و بدون تردید نخواهند توانست با پنهان شدن پشت اینگونه موضع گیری های بی ارزش، افکار عمومی جهان را از مسئولیت خود در ترویج تروریسم در سطح منطقه و جهان  منحرف کنند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در ادامه تلاش‌هایش برای نجات تروریست ها در منطقه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقشی اساسی در مبارزه با تروریست های مورد حمایت آمریکا در منطقه دارد. سپاه پاسداران برای مبارزه با گروه‌های تکفیری- تروریستی در عراق و سوریه به درخواست رسمی این کشورها، کمک مستشاری به آن‌ها ارائه می‌کند؛ اقدامی که به هیچ وجه به مذاق ترامپ خوشایند نیست.

به دنبال این اقدام خصمانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی ایران نیز آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام CENTCOM را گروه تروریستی معرفی کرد.113/116

بیشتربخوانید:

آمریکا در توهم تحریم و فشار، ایران در مسیر پیشرفت واقتدار/ تحلیل

فلاحت‌پیشه: تصمیمات غلط آمریکا باعث گسترش تروریسم و خشونت در منطقه شده است

امیرحاتمی: ایران پیش قدم ناامنی در منطقه نمی‌شود

 

کلیدواژه

کامنت