فروردین 31, 1398 07:06 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سنایی: تحریم های آمریکا تاثیری بر روابط تهران و مسکو ندارد

سفیر کشورمان در روسیه اعلام کرد: تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران و روسیه تاثیری در روابط دو کشور نداشته و روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف توسعه چشمگیری داشته است.

به گزارش روزشنبه پارس تودی، "مهدی سنایی" در مراسم گرامیداشت روز ارتش ایران در مسکو گفت: روسیه همواره با قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران روابط دوستانه ای داشته و روند این همکاری ها در حال رشد است.

سفیر کشورمان در روسیه در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جای تاسف است که آمریکا سپاه را که بخشی از نیروهای مسلح ایران و نماد مبارزه با تروریسم در منطقه است، به عنوان سازمانی تروریستی معرفی کرده است.

سنایی گفت: این اقدام غلط آمریکا در کنار دیگر اقدامات یک جانبه گرایانه واشنگتن، صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند.

دولت آمریکا 19فروردین در ادامه اقدامات ضد ایرانی و سیاست فشار بر نیروهایی که در مبارزه با گروه‌های تروریستی، واشنگتن را در پیشبرد اهدافش در منطقه ناکام گذاشته‌اند، طرح اضافه کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست سازمان‌های به اصطلاح "تروریستی" اعلام کرد.

شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز در واکنش به این اقدام آمریکا، نیروهای نظامی این کشور در منطقه غرب آسیا (سنتکام) و تمامی نیروهای وابسته به آن را "گروه تروریستی" معرفی کرد.118

بیشتر بخوانید:

سنایی: همکاری ایران و روسیه، الگویی موفق برای همکاری منطقه ای است

رایزنی سنایی با بوگدانف و گفت وگو درباره اوضاع سوریه

سنایی: نشست سوچی اهمیت همکاری های منطقه ای را نشان می دهد

 

کلیدواژه

کامنت