مرداد 17, 1398 07:20 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • راه‌اندازی قطار مسافربری تهران- آنکارا

 قطار "تهران - آنکارا" چهارشنبه‌شب در مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی شد.

به گزارش پارس تودی، این قطار مسافربری ساعت حدود 21 و 50 دقیقه چهارشنبه به وقت محلی ایستگاه راه آهن تهران را به مقصد آنکارا، پایتخت ترکیه، ترک کرد.

قطار مسافربری تهران - آنکارا ساعت 21 و 50 دقیقه چهارشنبه هر هفته پس از ترک ایستگاه راه آهن تهران عازم تبریز، شمال غرب ایران، می‌شود.

این قطار پس از گذر از ایستگاه راه آهن تبریز، مرز رازی، کاپی‌کوی (مرز ایران - ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه "وان" متوقف می‌شود و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه‌ای عازم آنکارا می‌شوند.

"سعید رسولی"، مدیرعامل راه‌آهن گفت: بر اساس توافق انجام شده با ترکیه، قطارهای گردشگری هم به مقصد دو کشور در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

"رسولی" با بیان اینکه توافق‌های بسیاری با هدف افزایش ترانزیت، صادرات و واردات از طریق شبکه ریلی انجام شده است، افزود: پس از کارهای کارشناسی فراوان، قطار تهران – آنکارا در حوزه مسافربری را‌ه‌اندازی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در چهار ماهه گذشته، 10 میلیون و 300 هزار مسافر از طریق شبکه ریلی جابه‌جا شده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه پارسال، چهار و هفت دهم درصد افزایش داشته است. 139/118

بیشتر بخوانید:

گزارش: عزم ترکیه برای توسعه تجارت با ایران 

کلیدواژه

کامنت