شهریور 07, 1398 10:45 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

وزیر خارجه کشورمان گفت، آمریکا اگر خواهان مذاکره با ایران است باید با بازگشت به برجام، به این توافق هسته ای احترام بگذارد و مفاد آن را اجرا کند.

به گزارش پارس تودی، «محمد جواد ظریف» روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران در  پوتراجایا، با تاکید بر اینکه آمریکا هم اکنون درحال اعمال تروریسم اقتصادی علیه ایران است، افزود، تعامل و گفت و گو با آمریکا برای ایران امکان پذیر نیست مگر آنکه واشنگتن تحمیل جنگ و تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران را متوقف کند.

وزیر امور خارجه ایران به پیشنهاد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران اشاره و تصریح کرد، ایران خواهان دیدار و گفت و گو با مقامات آمریکا نیست، بلکه به دنبال دیداری موثر همراه با نتیجه است.

ظریف که روز چهارشنبه وارد مالزی شده است، تاکنون با «سیف الدین عبدالله» وزیر خارجه این کشور دیدار و با حضور در موسسه مطالعات استراتژیک و بین المللی مالزی ( ISIS ) در خصوص چشم انداز آینده و تحولات روابط بین الملل سخنرانی کرده است.

وزیر امور خارجه قرار است با «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی دیدار کند.

ظریف پیش از ورود به مالزی، با سفر به ژاپن و چین با مقامات این کشورها دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، برجام و تحولات منطقه ای و بین المللی گفت و کرده است.

وزیر خارجه کشورمان بامداد دوشنبه سفر آسیایی خود به سه کشور چین، ژاپن و مالزی را آغاز کرد.

133/118

بیشتر بخوانید:

ظریف: سیاست آمریکا ضد ایران و چین، تروریسم اقتصادی است

دیدار و رایزنی ظریف با وزیر امورخارجه مالزی

ظریف: ایران و مالزی روابط بسیار خوبی با یکدیگر دارند

کلیدواژه

کامنت