شهریور 13, 1398 18:25 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سازمان فضایی: اقدامات خصمانه آمریکا خللی در برنامه‌های فضایی ایران ایجاد نخواهد کرد

سازمان فضایی کشورمان در واکنش به تحریم صنعت فضایی ایران از سوی آمریکا در بیانیه ای تاکید کرد: اقدامات خصمانه آمریکا، خللی در برنامه‌های فضایی ایران ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش پارس تودی؛ وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته (سه شنبه) بار دیگر در اقدامی خصمانه ضد تهران، سازمان فضایی ایران را تحریم کرد.

سازمان فضایی کشورمان روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: این اقدام آمریکا تلاشی در راستای جلوگیری و ممانعت کشورهای در حال توسعه و کشورهای نوظهور فضایی از پیشرفت فناوری در عرصه فعالیت‌های فضایی است.

این بیانیه می افزاید: تحریم صنعت فضایی ایران از سوی آمریکا در تعارض آشکار با حقوق بین‌الملل، معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی حاکم بر استفاده صلح‌آمیز و بدون تبعیض کشورها از فضا است.

ایران به عنوان یکی از معدود کشورهای منطقه از سابقه طولانی در حوزه فضایی برخوردار بوده و از سال 1958 به عنوان کشوری پیشگام به عضویت کمیته سازمان ملل در امور استفاده صلح‌آمیز از فضا در آمده است.

جمهوری اسلامی ایران با وجود انواع محدودیت‌ها و با اتکا به توان بومی، جوانان خلاق و متخصص ایرانی، با صرف شعار «ما می‌توانیم» به چرخه کامل فناوری فضایی دست یافته است.115/118

بیشتر بخوانید:

ظریف: تحریم‌های واشنگتن، توان اقتصادی آمریکا را هم تهدید می‌کند

دستیابی ایران به چرخه کامل فناوری فضایی

رئیس سازمان فضایی: ۳‌ ماهواره بومی ایرانی ‌سال ۹۸ به فضا پرتاب می‌شود

 

کلیدواژه

کامنت