شهریور 16, 1398 15:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور روحانی

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، با حضور حجت الاسلام والمسلمین "حسن روحانی" رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش پارس تودی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین ناصر نقویان به عنوان سخنران این مراسم که در دفتر رییس جمهوری برگزار شد، ضمن تشریح جلوه هایی از عاشورا و قیام امام حسین (ع) و یاران با وفایش، حق طلبی و عدالت جویی را از ویژگی های اصلی قیام سالار شهیدان عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) در قیام عاشورا روی کلمه حق انگشت گذاشته و این سوال را مطرح کردند که چرا به حق عمل نمی شود.

وی با طرح این سوال که حق چیست و چگونه باید به آن عمل کنیم؟ اظهار داشت: حق یعنی آنچه شایسته و سزاوار است و حتما هم به حقیقت می پیوندد.

حجت الاسلام نقویان در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن معیارهای تشخیص حق با ذکر روایتی از امیرمومنان علی (ع)، تاکید کرد: معیار اصلی تشخیص حق خود حق است و انسانها را باید با خود حق بشناسیم و بسنجیم.

در این مراسم پس از سخنرانی حجت الاسلام نقویان و مرثیه سرایی و نوحه خوانی توسط مداحان اهل بیت (ع) در مصیبت واقعه عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام  و خاندان و یاران با وفای آن حضرت، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین روحانی اقامه شد.

116

بیشتر بخوانید:

تصاویر: اولین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه امام خمینی (ره)

برگزاری اولین شب مراسم عزاداری حضرت سیدالشهداء (ع) با حضور رهبر معظم انقلاب

کلیدواژه

کامنت