شهریور 31, 1398 13:02 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • روحانی دوشنبه عازم نیویورک می شود

رئیس جمهوری کشورمان برای شرکت در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، فردا(دوشنبه) به نیویورک سفر می کند.

به گزارش پارس تودی؛ «پرویز اسماعیلی» معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری روز یکشنبه گفت: «حسن روحانی» رئیس جمهوری کشورمان  در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با مدیران ارشد و نخبگان رسانه‌ای حاضر در نیویورک و جمعی از نخبگان سیاست خارجی آمریکا نیز دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

اسماعیلی همچنین از مصاحبه اختصاصی رئیس جمهوری کشورمان با برخی رسانه های بین المللی و برگزاری کنفرانس خبری عمومی در انتهای سفر خبر داد و افزود: روحانی در سفر به مقر سازمان ملل، با تعدادی از سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی، دبیرکل سازمان ملل و احتمالا برخی روسای سازمان‌های بین المللی نیز دیدار و گفت وگو می‌کند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روحانی عصر پنجشنبه نیویورک را به مقصد تهران، ترک خواهد کرد.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری کشورمان امروز(یکشنبه) در مراسم رژه نیروهای مسلح ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه امسال در سازمان ملل متحد با شعار "ائتلاف امید" و "ابتکار صلح هرمز" حضور خواهد یافت، تاکید کرد: ایران با همکاری کشورهای منطقه می‌تواند امنیت خلیج فارس و دریای عمان را تامین کند.115/118

 

کلیدواژه

کامنت