مهر 28, 1398 10:30 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قدر دانی روحانی از  رئیس جمهور و نخست وزیر عراق

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق، از تلاش همه مردم، مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت برای تامین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائرین اربعین حسینی(ع) قدردانی کرد.

به گزارش پارس تودی، در پیام روز یکشنبه «حسن روحانی» به «برهم صالح» رئیس جمهوری و «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق آمده است: در راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین حسینی که امسال با حضور و مشارکت بی‌نظیر و میلیونی عاشقان ولایت و مشتاقان آزادی و آزادگی برگزار شد، بار دیگر حماسه‌ای جاودانه و به یادماندنی خلق و پیام آزادگی و جوانمردی عاشورا به گوش همه جهانیان رسانده شد.

روحانی افزود: گردهمایی اربعین حسینی(ع) بیش از پیش نشان داد که اربعین فقط یک مناسبت تقویمی نیست، بلکه معجزه ماندگار تاریخی و قوی‌ترین رسانه برای معرفی فرهنگ حسینی و قیام عاشورایی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه این همایش جهانی سرشار از برکات است که هر سال بیش از پیش ابعادی از آن آشکارتر می شود تصریح کرد: گردهمایی اربعین حسینی، تجلی همبستگی و اتحاد و نزدیکی صمیمانه ارادتمندان رسالت و ولایت به‌ویژه در بین مردم ایران و عراق و تشکیل جبهه‌ای واحد علیه ظلم، تبعیض و خشونت است.

دیروز(شنبه) بیستم صفر 1441 هجری قمری (27مهر) اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا بود.

شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان، با پیاده روی مسیر حدود 80 کیلومتری از شهر نجف تا کربلا، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی رساندند.

امسال از ایران بیش از 3 میلیون زائر برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) به عتبات عالیات عراق رفتند.139/118

بیشتر بخوانید:

رهبر انقلاب: ایران و عراق دو ملتی هستند که جانهایشان به وسیله محبّت به اهل‌بیت متصل به یک دیگرند

سید حسن نصرالله: دشمنان با مشاهده راهپیمایی‌ میلیونی اربعین نگران می‌شوند

کلیدواژه

کامنت