آبان 23, 1398 17:38 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • تبریک سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع)

در شب میلاد با سعادت آخرین پیامبر الهی حضرت محمد مصطفی (ص) و ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق (ع)، سراسر ایران اسلامی، سرشار از نور و شادی است.

به گزارش پارس تودی، فردا (جمعه) 17 ربیع الاول سال 1441 هجری قمری، مصادف با 15 نوامبر 2019، سالروز میلاد خجسته حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر گرامی اسلام و سالروز میلاد پربرکت ششمین اخترتابناک امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق (ع) است.

مردم مناطق مختلف ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی با آذین بندی مساجد، منازل، کوچه ها و مغازه ها با پرچم و چراغ‌های رنگارنگ و برپایی مراسم و پخش نقل و شیرینی، سالروز ولادت با سعادت آخرین پیامبر الهی حضرت محمد(ص) را جشن گرفته‌اند.

‏مشارکت مسلمانان شیعه و سنی در ایران در جشن میلاد پیامبر اکرم (ص)، جلوه‌های زیبایی از همدلی و ‏همبستگی امت اسلامی را به نمایش گذاشته است.

در شب و روز سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، ویژه برنامه‌هایی مانند سخنرانی و مدیحه‌سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مساجد، تکیه‌ها و از جمله حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان در مشهد، برگزار می‌‌شود.

بر اساس تاریخ اهل تسنن، 12 ربیع الاول مصادف با میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) است و شیعیان نیز 17 ربیع الاول را میلاد رسول خدا می‌دانند. 

به ابتکار حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، 12 تا 17 ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

پایگاه اطلاع رسانی پارس تودی، فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت آخرین پیامبر الهی حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) را به همه مسلمانان و دیگر آزادیخواهان جهان تبریک می‌گوید.

116

بیشتر بخوانید:

روحانی میلاد پیامبر اسلام (ص) را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت

کلیدواژه

کامنت