آبان 26, 1398 22:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • پاسخ ایران به اظهارات مداخله‌جویانه پمپئو

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در واکنش به ابراز حمایت و همراهی "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهرهای ایران، گفت: اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب‌گرِ مورد حمایت امثال پمپئو، به هیچ‌ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس موسوی" ضمن تقبیح و محکومیت این گونه حمایت‌ها و اظهارات مداخله جویانه تصریح کرد، مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که این گونه اظهارنظرهای ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به نیات شوم و بدخواهانه دولت آمریکا بویژه وزیر خارجه این رژیم نسبت به مردم ایران، افزود، جالب است، اظهار همدردی با مردمی انجام می شود که تحت فشار تروریسم اقتصادی آمریکا قرار داشته و پیش از این نیز از زبان همین فرد، به صراحت بیان شده بود که باید به مردم ایران گرسنگی داد تا در مقابل ما تسلیم شوند.

"پمپئو" که کشورش پرونده قطوری از مداخله در امور داخلی ایران دارد شنبه شب در توییتر با اشاره به اعتراضات پراکنده در تعدادی از شهرهای ایران به دلیل اصلاح قیمت بنزین مدعی شده بود، واشنگتن از مردم ایران حمایت می‌کند.

پمپئو در حالی این پیام توییتری را منتشر می‌کند که دولت "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا بعد از خروج غیرقانونی از برجام (می 2018) کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته است.

"محمد جواد ظریف" وزیر خارجه ایران اخیرا با بیان اینکه آمریکا وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی با مردم ایران شده است گفت: واشنگتن با جنگ اقتصادی از ورود غذا، دارو و قطعات هواپیماهای مسافری به ایران جلوگیری می کند.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در ایران از بامداد روز جمعه، در برخی شهرهای ایران اعتراضات پراکنده‌ای شکل گرفت. این اعتراضات در بیشتر نقاط مسالمت آمیز بود اما در برخی مکان ها با سوء استفاده شماری اراذل و اوباش از مطالبات مردم به بیراهه رفت.

117

کامنت