آذر 01, 1398 17:47 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • رزمایش مدافعان آسمان ولایت؛ عملیاتی شدن سامانه پدافندی بومی

سامانه پدافندی بومی 15 خرداد برای نخستین بار در شرایط رزم واقعی بر علیه اهداف متخاصم اقدام عملیاتی انجام داد.

به گزارش پارس تودی، سامانه پدافندی بومی 15 خرداد نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 98، برای نخستین بار در شرایط رزم واقعی بر علیه اهداف متخاصم در منطقه عمومی رزمایش اقدام عملیاتی انجام داد.

سامانه پدافند هوایی 15 خرداد قادر است، 6 هدف را به طور همزمان شناسایی و ردگیری کرده و علیه آنها عملیات شلیک و انهدام را انجام دهد.

از دیگر ویژگی‌های بارز این سامانه، قابلیت تحرک‌پذیری آن است؛ به گونه‌ای که زمان عملیاتی شدن آن کمتر از پنج دقیقه است.

این سامانه که قابلیت مقابله با سلاح‌های استراتژیک دشمن از جمله هواپیماهای جنگنده، بمب‌افکن‌های رادارگریز، موشک‌های بالستیک، موشک‌های کروز و انواع پهپادها را دارد، مجهز به رادار آرایه ‌فازی با امکان درگیری همزمان با چند هدف و سکوهای پرتاب مستقل است که در آن از موشک صیاد 3 استفاده شده ‌است. 

رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 98 در منطقه عمومی سمنان از روز گذشته (پنج‌شنبه) با هدف ارتقای آمادگی رزمی، هم‌افزایی توان پدافند هوایی نیروهای مسلح در شرایط نزدیک به رزم واقعی آغاز شد. در این رزمایش انواع سامانه‌های بومی موشکی و راداری ارتفاع پست، متوسط و بلند به عملیات مقابله با انوع تهدیدات هوایی خواهند پرداخت.

117

بیشتر بخوانید:

رزمایش مدافعان آسمان ولایت؛ غرش سامانه موشکی مرصاد

سرلشکر رشید: آمریکا برای حفظ جان سربازان خود مسئولانه رفتار کند

رزمایش مدافعان آسمان ولایت؛ انهدام اهداف در ارتفاع بلند توسط سامانه موشکی "تلاش"

رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت

کامنت