آذر 02, 1398 01:17 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • واکنش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بامداد شنبه در واکنش به قرار گرفتن نامش در فهرست تحریم‌های آمریکا تاکید کرد، واشنگتن نمی تواند توسعه ایران را متوقف کند.

به گزارش پارس تودی، "محمد جواد آذری جهرمی" در توییتر با بیان اینکه وی تنها عضو باشگاه تحریمی‌ها نیست، تصریح کرد پیش از او استارت آپ ها، توسعه دهنده ها، بیماران سرطانی و کودکان "ای بی"  از سوی آمریکا تحریم شده اند.

"آذری جهرمی" در ادامه تصریح کرد، وی به حمایت از دسترسی آزاد به اینترنت ادامه خواهد داد.

بیماری پروانه‌ای یا "اپیدرمولیزیس بولوسا" (Epidermolysi bullosa) که به "ای‌ بی" EB شناخته می شود، بیماری ارثی است که در پوست و غشای مخاطی تاول ایجاد می کند و افراد دچار این بیماری در معرض سرطان پوست هستند.

"سید حمیدرضا هاشمی گلپایگانی" مدیر خانه EB ایران اخیرا اعلام کرد، تاکنون 15 کودک ایرانی مبتلا به بیماری پروانه ای به دلیل تحریم های دارویی آمریکا، جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در ادامه اعتیاد دولت این کشور به تحریم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران  را در فهرست افراد تحریم‌شده خود قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا،  "آذری جهرمی" را به بهانه آنچه که "سانسور و قطع دسترسی اینترنت" خواند، تحریم کرده است.

مقامات آمریکایی در روزهای اخیر تلاش کرده‌اند قطع شدن اینترنت در ایران را تلاشی برای نرسیدن صدای به اصطلاح "معترضان" به خارج از کشور جلوه دهند.

این در حالی است که شورای‌عالی امنیت ملی ایران صرفاً به‌دلیل سابقه دخالت‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به‌ویژه سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در جریان آشوب‌های گذشته (مشخصاً فتنه 88 و اغتشاشات دی‌ماه 96) تصمیم به قطع اینترنت به‌صورت موقت گرفت تا نیروهای اطلاعاتی این رژیم ها نتوانند با سوء‌استفاده از شرایط موجود، اهداف مخرب خود را در ایران دنبال کنند.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در ایران از بامداد روز جمعه، در برخی شهرهای ایران اعتراضات پراکنده‌ای شکل گرفت. این اعتراضات در بیشتر نقاط مسالمت آمیز بود اما در برخی مکان ها با سوء استفاده شماری اراذل و اوباش از مطالبات مردم به بیراهه رفت.

مردم ایران اسلامی در روزهای اخیر با برگزاری راهپیمایی‌ خودجوش در شهر‌های مختلف،  اغتشاشات اخیر را محکوم کردند.117

کلیدواژه

کامنت