آذر 17, 1398 14:10 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1399 14:47 Asia/Tehran]

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط صمیمانه و مستحکم تهران و مسقط گفت: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری با عُمان ندارد.

به گزارش پارس تودی، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در دیدار «علی بن مسعود السنیدی» وزیر تجارت و صنایع عُمان در تهران، روابط صمیمانه دو کشور را به عنوان الگویی برای روابط سایر کشورهای منطقه توصیف کرد و افزود: گسترش همکاری ایران و عمُان برای جهان اسلام و کشورهای منطقه مفید است.

جهانگیری، با اعلام آمادگی ایران برای توسعه مناسبات دوجانبه و چند جانبه با عُمان تصریح کرد: ایران علاقه مند است در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس، بالاترین حجم مبادلات تجاری را با عُمان داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به لغو روادید ایران برای اتباع عُمان و تسهیل در صدور روادید عُمان برای اتباع ایرانی و نیز برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور تاکید کرد: اینگونه اقدامات و تقویت همکاری در بخش ترانزیت و کشتیرانی نیز می‌تواند به ارتقاء حجم مبادلات تجاری دو جانبه کمک کند.

«علی بن مسعود السنیدی» وزیر تجارت و صنایع عُمان نیز با بیان اینکه در سال جاری تُجار دو کشور بدون واسطه و مستقیم با هم تعامل داشتند، گفت: این امر می‌تواند نوید بخش تعامل تجاری مستقیم بین ایران و عمان باشد.

وزیر تجارت و صنایع عُمان همچنین با ابراز خرسندی از تسهیلات و امکانات موجود برای گردشگری سلامت و زیارت در ایران برای اتباع عُمان افزود: روابط اقتصادی و تجاری دو کشور نیازمند جهشی بزرگ است.

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌ اقتصادی ایران و عُمان روز شنبه در تهران برگزار شد.

در این اجلاس، ایران و عُمان سه تفاهم نامه همکاری در زمینه های استاندارد، ورزشی و حمل و نقل دریایی امضا کردند.

116

بیشتر بخوانید:

ایران و عمان؛ فرصت های جدید برای فعالان اقتصادی/ تحلیل 

آغاز به کار کمیسیون مشترک همکاری‌ اقتصادی ایران و عُمان

 

کلیدواژه

کامنت