دی 03, 1398 12:13 Asia/Tehran [Updated: دی 03, 1398 12:44 Asia/Tehran]

همزمان با سفر وزیر امور خارجه کشورمان به عمان، نمایشگاه عکس "میراث مشترک-از سیراف تا مسقط" در پایتخت این کشور گشایش یافت.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"، در مراسم افتتاح این نمایشگاه حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا نوری شاهرودی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط، «سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان و شماری از مسئولان عمانی و ایرانیان مقیم این کشور حضور داشتند.

این نمایشگاه که با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در انجمن عکس عمان برپا شد، تا چهارشنبه (4 دی‌) میزبان علاقمندان خواهد بود.

«سیدعلی موسوی زاده» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عمان با اشاره به اشتراکات دیرینه تاریخی و پیوند فرهنگی دوکشور گفت: این نمایشگاه با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موسسه راه آبی ابریشم در انجمن عکس عمان برپا شده است.

وی افزود: قرابت‌های تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی باعث شده است تا علاقه به فرهنگ و هنر ایرانی در کشور عمان مورد استقبال مردم و هنرمندان این کشور باشد.

«حسین ایزدپناه» مدیر موسسه غیر دولتی راه آبی ابریشم نیز در این باره گفت: این نمایشگاه دومین پروژه هنری این موسسه است که با هدف معرفی نشاط اقلیمی جنوب ایران و همچنین روایت اشتراکات فرهنگی این بخش از جغرافیای کشور با دیگر نقاط دنیا برگزار می‌شود.

حسین ایزدپناه تصریح کرد: در این پروژه نیز تعدادی از هنرمندان حوزه عکاسی از نقاط مختلف ایران با تمرکز بر اقلیم جنوب ایران شامل بوشهر، بندرعباس و چابهار از استان سیستان و بلوچستان مشارکت دارند.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان روز گذشته (دوشنبه) در راس یک هیات عالی رتبه و در چارچوب رایزنی‌های مستمر بین ایران و عمان عازم مسقط شد. 

116/118

بیشتر بخوانید:

بررسی تحولات منطقه‌ای؛ محور دیدار سخنگوی انصارالله یمن و ظریف

سفر ظریف به عمان؛ استمرار دیپلماسی منطقه ای در روابط  تهران- مسقط/ تحلیل

دیدار فعالان اقتصادی مقیم عمان با ظریف

ورود ظریف به مسقط

کلیدواژه