دی 04, 1398 12:56 Asia/Tehran [Updated: دی 04, 1398 15:38 Asia/Tehran]

مسئول دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه نظر دولت در خصوص دو لایحه FATF و CFT بسیار روشن است، گفت: مرجع مخالف با این دو لایحه باید در خصوص عواقب آن مسئولیت پذیر باشد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"؛ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مطالب مطرح شده پیرامون اینکه پذیرش FATF از سوی ایران هیچ‌گونه مزیتی را برای کشور نخواهد داشت، اظهار داشت: این لوایح، لوایحی است که در گذشته توسط دولت قبل از ما و مجلس تصویب شده و تمامی مراحل آن طی شده و شورای نگهبان نیز اصلاحات مد نظر خود را در آن انجام داده است اما آن مسئله‌ای که امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام به وجود آمده و ادعاهایی که مطرح می‌شود، کارشناسی نیست و ادعاهای سیاسی هستند. به نظر من، با مسئله FATF و لوایح آن، برخوردهای سیاسی می‌شود. ما می‌گوییم این لایحه تنها مرتبط با ما و دولت ما نیست. آنچه در حال رخ دادن است، محدود کردن و ایجاد یک تحریم دیگر برای اقتصاد و روابط بانکی کشور است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور افزود: بیش از یک سال که پالرمو را در مجمع تشخیص مصلحت نظام نگه داشته‌اند و پس از این مدت بدون هیچ‌گونه اقدامی، آن را عودت دادند. الان نیز برایCFT جلساتی را می‌گذارند که وقت بگذرد؛ اینها برای مردم باید شفاف شود؛ مجلس و دولت نیز آن را تصویب کرده و آن کسی که این لوایح را نگه می‌دارد باید مسئولیتش را بپذیرد.118

 

کلیدواژه

کامنت