دی 09, 1398 15:25 Asia/Tehran [Updated: دی 10, 1398 05:36 Asia/Tehran]
  • تاکید مردم ایران بر تقویت روحیه استکبارستیزی+ ویدئو

شرکت‌کنندگان در مراسم بزرگداشت نُهم دی در سراسر میهن اسلامی بر تقویت روحیه استکبارستیزی و هوشیاری ملت ایران برای غلبه بر جنگِ همه‌جانبهِ دشمن تاکید کردند.

نُهم دی سال 1388 یادآور راهپیمایی میلیونی مردم ایران در اعلام برائت از ساختارشکنان جامعه و پاسخی قاطع به عناصر فتنه‌گری بود که به بهانه تقلب در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، مسیر بیراهه را در پیش‌گرفته بودند.

حماسـۀ ماندگار 9 دی که در تقویم رسمی ایران به نام "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" نامگذاری شده، یکی از بی‌نظیرترین حرکت مردمی تاریخ انقلاب اسلامی در حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"؛ مردم ایران اسلامی روز دوشنبه در قطعنامه پایانی این مراسم باشکوه، با تاکید بر ضرورتِ اتکاء به توانمندی‌های داخلی و تحقق عملیِ اقتصاد مقاومتی، پایبندیِ عملیِ همگان به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را رمز بقای عزّت، غلبه بر فتنه‌ها و حل مشکلات جامعه دانستند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم همچنین حملات هوایی آمریکا به مواضع بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) و توطئه‌ کاخ سفید برای بی‌ثبات کردن جبهه مقاومت را محکوم کردند.

این قطعنامه همچنین با محکوم کردن رفتار ددمنشانه دولت نیجریه علیه شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی این کشور، تلاش مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان برای استفاده از ظرفیت مجامع بین‌المللی و معالجه فوری قبل از وخیم‌تر شدن حال شیخ زکزاکی را خواستار شدند.115/118

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: بصیرت مردم انقلابی، فتنه 88 را خاموش کرد

تصاویر: راهپیمایی سالگرد 9 دی در بیرجند با حضور مونسان 

پخش زنده آیین گرامی‌داشت حماسه 9 دی در پایتخت از "ایران پرس"

مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب درباره‌ی حماسه‌ی 9 دی

 

کلیدواژه