دی 15, 1398 09:29 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 15:12 Asia/Tehran]
  • جنایات آمریکا سرفصل کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها را تصویب کردند.

به گزارش پارس تودی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه) طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها با 231 رای موافق، 2 رای مخالف و بدون رای ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در جلسه تصویب شد.

بنابر ماده واحده این طرح؛ وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلف هستند با بهره گیری از تمام اسناد تاریخی به ویژه اسناد به جای مانده از لانه جاسوسی آمریکا در تهران، سرفصل جنایات، توطئه ها، خیانت ها و مداخلات نظام استکباری به ویژه دولت آمریکا در دنیا «با اولویت کشور ایران» در برنامه ها و کتب درسی مدارس، موسسات، آموزش عالی و دانشگاه های دولتی و غیردولتی کشور اعم از وابسته به این وزارتخانه ها و یا تحت نظارت آنان بگنجانند.

بر مبنای تبصره این ماده واحده؛ همچنین وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف هستند ظرف مدت 3 ماه دستورالعمل و برنامه اجرایی این قانون را تهیه کنند و هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد خود در اجرای این قانون را به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.

116/118

بیشتر بخوانید:

ظریف: مردم سربلند عراق پاسخ "پمپئو" دلقک و گستاخ را دادند 

سرلشکر سلامی: ترور سردار سلیمانی نقطه آغازی بر پایان حضور آمریکا در منطقه است

 

کلیدواژه

کامنت