دی 27, 1398 12:08 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1399 13:57 Asia/Tehran]

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شهید سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم بود، تاکید کردند: پاسخ قدرتمندانه ایران، ضربه به ابهت آمریکا بود.

به گزارش پارس تودی به نقل از "ایران پرس"، خطبه‌های حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه این هفته تهران دقایقی پیش آغاز شد.

مهمترین محورهای سخنان رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

- اگر نصرت الهی را می‌خواهیم در تقواست، اگر توفیقات الهی و هدایت الهی را می‌خواهیم در تقواست، اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می‌خواهیم در تقواست؛ همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم. در نماز جمعه آنچه مهم است توصیه به تقوا است.

- اهمیت ایام الله در آیات قرآن مشخص می‌شود و به موسی (ع) دستور داده می شود که ایام الله را به یاد مردم بیاورد؛ یکی از ایام‌الله وقتی است که جوامع، انسان‌ها و اقوام از دست قدرت‌های ستمگر نجات پیدا می‌کنند.

- خداوند متعال یاد آوری می کند اگر شکرگزاری کنید، ما نعمتی که به شما داده ایم را روز به روز زیاد می کنیم و اگر کفران نعمت کنید عذاب الهی و مشکلات فراوانی برای شما پیش خواهد آمد.

- این دو هفته ای که بر ما گذشت دو هفته پر ماجرا و استثنایی بود، ماجراهای تلخ ماجراهای شیرین حوادث درس آموز در این دو هفته برای ملت ایران پیش آمد.

 -آن روزی که 10 میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده نیروی قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادن «ایام الله» است.

- آن روزی هم که موشک های سپاه، پایگاه آمریکا را در هم کوبیدن «ایام الله» است. 

- این روزها، روزهای نقطه عطف تاریخ هستند. روزهای تاریخ ساز هستند. روزهای عادی نیستند.

- این روزها تمام می‌شود اما تاثیر این روزها در منش ملت‌ها باقی می‌ماند. این حوادث نشان می دهد که اراده الهی بر پیروزی این ملت است.

- کسی که دست قدرت خدارا نمی تواند در این حوادث ببیند و تحلیل های مادی می کند، عقب می ماند.

- ملت ما ملت شکرگزار است و در طول این سال‌ها همواره شکرگزار نعمت های الهی بودند.

- مردم به روح این شهید بزرگ درود فرستادند و پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند. آیا دست خدا را به وضوح نمی‌توان دید؟

- امپراطوری رسانه ای صهیونیسم سعی کرد که سردار ما را متهم به تروریسم کند، اما خداوند متعال صحنه را به عکس آنچه آنها می خواستند قرار داد.

- این ترور، رسوایی دولت آمریکا را رقم زد و آنها کسی که قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه  بود را به شهادت رساندند.

- رئیس جمهور آمریکا اعتراف به ترور کرد. رسوایی از این بالاتر چه می شود؟

- ترور سردار سلیمانی بزدلانه بود و مایه روسیاهی آمریکا شد.

- نیروی قدس سپاه را به عنوان یکی مجموعه اداری صرفا نبینید، بلکه به چشم یک نهاد انسانی و دارای انگیزه های بزرگ و روشن انسانی مشاهده کنید. هرجا که به آنها نیاز باشد در آنجا حضور پیدا می‌کنند و کرامت مستضعفان را حفظ می کنند و خود را بلاگردان مقدسات می‌کنند.

- این نیروها با جان خودشان به کمک ملت های منطقه می‌روند و همین ها سایه جنگ و ترور را از میهن خودمان دفع می کنند. 

- ملت ایران خود را در این قضیه نشان داد، قاعده و زیربنای فکری و احساسات صادقانه خود را نشان داد و این فریاد انتقامی که از مردم در سراسر کشور شنیده شد، فریادهای انتقام موشک هایی بود که پایگاه آمریکا را زیرو رو کرد.

- فریب خوردگانی که شعار نه غزه نه لبنان سر دادند، نه جان خود بلکه حتی راحتی و منافعشان را هم حاضر نشدند در راه ایران فدا کنند.

- ملت ایران نشان داد از خط مجاهدت شجاعانه دفاع می کند و به نمادهای مقاومت عشق می ورزد و طرفدار مقاومت است و طرفدار تسلیم نیست.

- سقوط هواپیما، اتفاق تلخی بود. از دست دادن جوانان و مردم ایران حادثه تلخی بود. همان اندازه‌ای که ما از حادثه هواپیما غصه خوردیم، دشمنان خوشحال شدند.

- مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است.

- جنتلمن های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان دست چدنی است که پوشش مخملی دارد و خودش را نشان می دهد.

- ما ابایی از مذاکره نداریم البته نه با آمریکا، اما باید خودمان را قوی تر کنیم و اقتصادمان را از نفت رها کنیم.

- آینده ملت ایران باید به گونه ای باشد که دشمنان حتی جرات تهدید کردن هم پیدا نکنند.

- مردم باید باشوق و ذوق در انتخابات شرکت کنند.

- مراقبت کنید مبادا دشمن خواسته خود را تحقق ببخشد که عبارت است از کم رنگ کردن انتخابات.

- در انتخابات حضور ملت ایران، کشور را بیمه می‌کند.

116

کلیدواژه

کامنت