دی 29, 1398 18:09 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • سردار رضایی: امنیت مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان بستر سرمایه‌گذاری را فراهم کرده‌است

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) گفت: ارتباط و تعامل مناسب مقامات و مرزبانان ایران و جمهوری‌آذربایجان باعث تحکیم امنیت مرزهای مشترک دو کشور شده و بستر سرمایه‌گذاری مرزی را فراهم کرده‌است.

به گزارش پارس تودی، سردار سرتیپ پاسدار «قاسم رضایی» روز یکشنبه در دیدار از پل مرزی آستارا در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان افزود: ایران با جمهوری آذربایجان 750 کیلومتر مرز مشترک دارد و از چهار دروازه فعال مرزی بین دو کشور، روزانه حدود هشت هزار نفر به صورت قانونی تردد می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به برگزاری نشست مشترک با مرزبانان جمهوری آذربایجان در شهر آستارای این کشور گفت: در این نشست در رابطه با روابط مرزی، ایجاد امکانات متناسب با حمل و نقل تجاری، تردد مرزنشینان با توجه به لغو روادید و مسائل روز متاثر از حضور نظامیان منطقه در آسیای غربی رایزنی هایی انجام شد.

سردار رضایی ادامه داد: به زودی نشست دو جانبه مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان در تهران برگزار خواهد شد و برگزاری نشست سه جانبه فرماندهان مرزبانی ایران، جمهوری آذربایجان و فرمانده ژاندارمری ترکیه در دستور کار است.

الچین قلی اف فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان هم در این دیدار  گفت: تعامل سازنده ای بین مرزبانان این کشور و جمهوری اسلامی ایران برقرار است و تلاش های آنها با توجه به شبانه روزی شدن پایانه مرزی آستارا، بیشتر شده است و باید تداوم یابد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان، 38 کیلومتر مرز زمینی و 15 کیلومتر مرز دریایی دارد.

116

کلیدواژه

کامنت