بهمن 05, 1398 12:53 Asia/Tehran [Updated: بهمن 05, 1398 13:40 Asia/Tehran]
  • موسوی: رفتار غیرقانونی آمریکا با ایرانیان قابل پیگرد در مراجع حقوق‌بشری است

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان با محکوم کردن رفتار غیرقانونی و غیرانسانی مرزبانی آمریکا با اتباع یا متولدین ایران گفت: این رفتار، نقض فاحش حقوق‌ بشر و قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق‌بشری است.

به گزارش پارس تودی، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان روز شنبه افزود: رفتار غیرقانونی و غیرانسانی اخیر مرزبانی آمریکا با اتباع یا متولدین ایران کاملاً تبعیض‌آمیز است که صرفاً به دلیل نژاد و ملیت و احیاناً مذهب افراد صورت می‌گیرد.

موسوی تصریح کرد: مرزبانان و نیروهای امنیتی آمریکا از ایرانیان در مورد عقاید سیاسی و اعتقادیشان سوال می کنند و به حساب‌های آنها در فضای مجازی نیز با اجبار وارد می‌شوند که این اقدام از مصادیق تفتیش عقاید و نقض فاحش حقوق‌بشر محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: این اقدامات ضد ایرانیان در راستای سیاست خصمانه و کینه‌جویانه رژیم آمریکا با ایران و هویت و موجودیت ایران انجام می شود.

موسوی افزود: سیاست خصمانه و کینه‌ جویانه رژیم آمریکا ضد ایران یک بار در قالب تصمیم به منع ورود ایرانیان به آمریکا، بار دیگر در تهدید به حمله به مراکز فرهنگی و تمدنی ایران، یک بار در ترور بزدلانه قهرمان اسطوره‌ای مبارزه با تروریسم و اخیرا هم به شکل دیگری در قالب آزار ایرانیان در مرزهای آمریکا متجلی شده است.138/118

بیشتربخوانید:

هشدار وزارت خارجه به اتباع ایرانی درباره سفر به آمریکا

موسوی: آمریکایی‌ها دچار نوعی رفتار یکجانبه، غیر قانونی و تکراری شده‌اند

کلیدواژه

کامنت