بهمن 11, 1398 07:37 Asia/Tehran [Updated: بهمن 11, 1398 10:56 Asia/Tehran]
  • کمالوندی: برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران با قدرت ادامه می یابد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به تحریم رئیس این سازمان توسط آمریکا گفت: برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران براساس نیاز‌های کشور و با قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت.

وزارت خزانه‌ داری آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه و غیرقانونی خود علیه ایران روز پنج شنبه «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم قرار داد.

به گزارش پارس تودی؛ «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران شامگاه پنج شنبه افزود: تحریم «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان توسط آمریکا بازی سیاسی و از روی استیصال این کشور است و هیچ ارزشی ندارد.

کمالوندی تصریح کرد: آمریکا با خروج از برجام و نقض عهدی که انجام داد، به هیچ وجه در جایگاهی نیست که بخواهد درباره اجرای تعهدات ایران اظهارنظر کند.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن برجام (16 ژانویه 2016)، کارشکنی‌ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از برجام را آغاز کرد.

با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا این کارشکنی‌ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.

"ترامپ" سرانجام 8 مه 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.118

بیشتر بخوانید:

تروریسم آمریکا، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را هدف گرفت

 

کلیدواژه