بهمن 29, 1398 23:38 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • دهقانی: اتحادیه اروپا در راستای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا قدم های موثر بردارد

سفیر جدید ایران در بروکسل از کشورهای اروپایی خواست در راستای کاهش تاثیر تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران قدم های موثر بردارند.

به گزارش پارس تودی، "غلامحسین دهقانی" سفیر جدید ایران در بروکسل روز سه شنبه  با "فرانس شونه" مدیرکل تشریفات وزارت خارجه بلژیک دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

دهقانی در این دیدار بر ضرورت اتخاذ و حفظ موضع مستقل اروپا تاکید و ابراز امیدواری کرد، بلژیک و سایر کشورهای اتحادیه اروپایی در راستای کاهش تاثیر تحریم های غیرقانونی آمریکا قدم های موثری بردارند.

سفیر جدید ایران در بروکسل  از بلژیک به عنوان یکی اعضای غیر دائم شورای امنیت و تسهیل‌کننده قطعنامه 2231 یاد کرد که پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های غیر قانونی این کشور، مواضع مثبتی در حمایت از برجام و چندجانبه‌گرایی اتخاذ کرده است.

مدیرکل تشریفات وزارت خارجه بلژیک نیز در این دیدار برای دهقانی آروزی موفقیت کرد و بر ضرورت ارتقا روابط و تسهیل همکاری‌ها بین دو کشور تاکید کرد.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا سه شنبه 8 می 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

این اقدام ترامپ با محکومیت گسترده داخلی و بین المللی مواجه شده است.

در همین راستا؛ اتحادیه اروپا و تروئیکای اروپایی (آلمان، بریتانیا و فرانسه) بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام وعده دادند با تضمین منافع اقتصادی ایران، این توافق را حفظ کنند اما تاکنون هیچ موفقیتی در اقدامات عملی وعده‌داده شده برای حفظ این توافق کسب نکرده‌اند.

117

کامنت