اسفند 07, 1398 10:03 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1400 14:37 Asia/Tehran]
  • تهران میزبان کمیسیون مشترک نظامی تهران - باکو

دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیاتهای نظامی دو طرف در محل ستاد کل نیروهای مسلح ایران در تهران برگزار شد.

به گزارش پارس تودی به نقل از "ایران پرس"، این کمیسیون امروز (چهارشنبه) به ریاست سردار «قدیر نظامی» رئیس امور بین الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سرلشکر «محمد اف فواد» معاون وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و با حضور کارشناسان نظامی دو کشور برگزار شد.

در این کمیسیون زمینه‌های همکاری دوجانبه درباره تبادل هیات های کارشناسی در حوزه‌های مختلف آموزشی، رزمایش‌های مشترک، همکاری‌های علمی و پژوهشی و دیگر حوزه‌های مورد علاقه بررسی شد.

ایران و جمهوری آذربایجان علاوه بر پیوندهای تاریخی فرهنگی و تمدنی به عنوان دو کشور همسایه دارای مرز مشترک و طولانی هستند و در بسیاری از مسائل نظامی و دفاعی امنیتی و انتظامی زمینه‌های گسترده‌ای برای همکاری دارند.

مسائلی مانند تروریسم، قاچاق انسان و مواد مخدر، امنیت دریای خزر و امنیت منطقه حوزه قفقاز از جمله موضوعات مورد علاقه طرفین برای مذاکره و توسعه همکاری‌ها است. 

دومین اجلاس کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان پس از مذاکرات تخصصی و ملاقات هیئت‌های آذری با امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار «علی عبدالهی» معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، امیر دریادار «امیرحسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با امضای یک یادداشت تفاهم به پایان می‌رسد.

برابر توافقات انجام شده سومین اجلاس مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان سال آینده در شهر باکو تشکیل می‌شود.

116

بیشتر بخوانید:

سردار رضایی: امنیت مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان بستر سرمایه‌گذاری را فراهم کرده‌است

 

کلیدواژه