اسفند 08, 1398 17:25 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تشریح اقدامات وزارت خارجه در زمینه مبارزه با ویروس کرونا

سخنگوی وزارت خارجه گفت: اولین محموله مرتبط با مقابله با ویروس کرونا توسط دولت و صلیب سرخ چین فردا جمعه با یک پرواز اختصاصی وارد ایران می شود.

به گزارش پارس تودی، "سید عباس موسوی" روز پنجشنبه در تشریح اقدامات انجام شده از سوی وزارت خارجه در زمینه کمک به اقدامات بخش پرتلاش بهداشت و درمان برای مبارزه با ویروس کرونا خاطرنشان کرد، بلافاصله پس از تایید انتشار ویروس کرونا در کشور، وزارت خارجه با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا، در کنار وزارت بهداشت پیگیری ابعاد بین المللی موضوع از جمله تامین نیازهای پزشکی را در دستور کار قرار داده است. 

موسوی افزود، دریافت کمکهای داوطلبانه از کشورهای دوست پیگیری شده که بتدریج در حال نهایی شدن است و اولین محموله در این زمینه توسط دولت و صلیب سرخ چین شامل حدود 20 هزار کیت آزمایش کرونا و برخی لوازم دیگر فردا وارد ایران خواهد شد.

موسوی با قدردانی از کمک های سخاوتمندانه دولت و مردم چین اظهار داشت، جزئیات بیشتر در مورد کمکهای چین و سایر کشورهای دوست پس از نهایی شدن به اطلاع خواهد رسید.

ویروس "کرونا" اواخر سال گذشته میلادی 2019 در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به دستکم 40 کشور دیگر از  جمله کشورهای منطقه غرب آسیا سرایت کرده است.  

بر اساس آخرین آمار، تاکنون دستکم 82 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 32000 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. حدود 2800 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

138/117

بیشتربخوانید:

رهبر معظم انقلاب در پیامی به جامعه پزشکی مطرح کردند؛ تشکر صمیمانه از زحمات پزشکان و پرستاران در مبارزه با کرونا

تلفات ویروس کرونا در ایران به 26 نفر رسید

کلیدواژه

کامنت