اسفند 16, 1398 08:00 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]
  • مدال‌های رنگین مسابقات جهانی تایلند در دستان مخترعان ایرانی

تیم اختراعات ایران در مسابقات جهانی اختراعات و تکنولوژی‌های نوین کشور تایلند، پرچم ایران را در سکوی اول و دوم بالا برد.

به گزارش پارس تودی، تیم اختراعات دانش آموزی و دانشجویی ایران با شرکت 10 اختراع و دریافت 2 مدال طلا، 2 نقره، کسب دوجایزه ویژه و کسب دیپلم افتخار از مسابقات جهانی دانشگاهی دانشگاه ملی کشور تایلند و کسب عنوان طرح برتر جهانی از KIPA کره جنوبی، پرچم کشورمان را در میان سایر کشورهای دارای قدرت تکنولوژی به نمایش درآوردند.

تیم اختراعات ایران متشکل از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی هم زمان با بزرگ ترین نمایشگاه و مسابقات جهانی نرم افزاری و بازی ها و اپلیکیشن های جهانی در تایلند؛ اختراعات و دستاوردهای پژوهشی خود را با دیگر کشورها در مسابقات جهانی اختراعات تایلند به رقابت گذاشتند.

در این مسابقات کشورهایی از جمله آمریکا، آلمان، انگلیس، فرانسه، کرواسی، تایوان، هند، مالزی، عربستان، ترکیه، کره جنوبی، ژاپن و سایر کشورها با دوهزار مخترع باهم رقابت کردند.

این مسابقات توسط سازمان مالکیت فکری جهانی و زیر نظر سازمان مالکیت فکری تایلند و با حمایت مستقیم دولت تایلند و وزارت علوم و اقتصاد کشورهای منطقه توسط سازمان ملی تحقیقات تایلند (NRCT) و فدراسیون مخترعین جهانی (IFIA)  با همکاری سازمان های دیگر کشور ها در حوزه اختراعات و پژوهش جهانی از جمله سازمان مالکیت فکری کره جنوبی و سازمان (KIPA) و(SIIF)  کره جنوبی در بانکوک پایتخت این کشور برگزار شد.

روز ملی «مخترعان تایلند» به همراه نمایشگاه بین المللی اختراعات، نوآوری و مالکیت های فکری کشور تایلند از تاریخ 2 الی 6 فوریه 2020 برابر با 13 لغایت 17 بهمن ماه 1398 با حضور مخترعانی از کشورهای مختلف از جمله ایران درمرکز نمایشگاهی شهر بانکوک (BITEC) برگزار گردید.

116

بیشتر بخوانید:

درخشش مخترع ایرانی در مسابقات بین المللی صربستان

کسب هفت مدال توسط مخترعان ایرانی در رقابت های جهانی اختراعات

 

 

کلیدواژه

کامنت