اسفند 29, 1398 18:31 Asia/Tehran [Updated: اسفند 29, 1398 18:36 Asia/Tehran]
  •  تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع)

فردا (جمعه) 25 رجب 1441 هجری قمری مصادف با اول فروردین 1399، سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع)، امام هفتم شیعیان جهان است.

به گزارش پارس تودی، امام موسی کاظم (ع)، در مکتب بزرگ علمی پدرشان، حضرت امام جعفر صادق (ع) که دانشمندان بسیاری در آن حضور داشتند، شرکت می‌کردند و با بهره مندی از فضایل پدر، در صفات و ویژگیهای عالی اخلاقی همچون پارسایی، استقامت، شجاعت و عدالت خواهی، الگویی برجسته شدند.

امام موسی کاظم (ع)، حدود 35 سال امامت مسلمانان را برعهده داشتند و مدت زیادی از این سالها را در حبس و تبعید گذراندند. این شرایط نشان می دهد که در دوران ایشان، سختگیری حاکمان عباسی به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) افزایش یافته بود.

آنچه امام موسی کاظم(ع) را ضد شرایط موجود بر می انگیخت، نظام فاسد سیاسی و اجتماعی حاکم بر مسلمانان بود و در چنین موقعیتی، امام بر آگاهی های سیاسی و اجتماعی مردم می افزودند و روش حاکمان بنی عباس را مغایر با ارزشهای اسلام می دانستند.

هارون الرشید از خلفای عباسی حاکم وقت که نمی خواست مردم از دریای بیکران علم و فضیلت حضرت موسی کاظم (ع ) بهره ببرند، طی دسیسه ای ایشان را در زندان مسموم کرد و آن حضرت در سن 55 سالگی در سال 183 هجری قمری به شهادت رسیدند.

پایگاه اطلاع رسانی پارس تودی سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را به همه مسلمانان به ویژه شیعیان و عزاداران آن حضرت تسلیت می گوید.

116

بیشتر بخوانید:

کاظمین در سوگ امام موسی کاظم (ع)

گزارش: کاظمین در آستانه شهادت امام کاظم (ع)

 

کلیدواژه