فروردین 09, 1399 19:34 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تست اولیه داروی ایرانی کرونا مثبت اعلام شد/ تحقیقات نهایی و تکمیلی ادامه دارد

دانشمند ایرانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس از ساخت داروی درمان ویروس کرونا در ایران خبر داد.

به گزارش پارس تودی، دکتر "مسعود سلیمانی" در گفت‌ وگو با خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد، داروی درمان ویروس کرونا با استفاده از سلول‌های بنیادی ساخته شده است، به طوری که بسیاری از پزشکان از نحوه بازخورد این دارو بر روی بسیاری از بیماران اعلام رضایت کردند.

وی افزود، این دارو بر روی بیمارانی که در فاز اول ابتلا به بیماری کرونا ویروس قرار دارند در سه مرحله نسبت به درمان کامل آنها مثبت ارزیابی شده است.

سلیمانی تصریح کرد، این دارو در فاصله زمانی 3 تا 6 روز در قالب سه مرحله می‌تواند بیماران مبتلا به ویروس کرونا را درمان کند.

سلیمانی در ادامه گفت: نکته مهم در ساخت داروی ویروس کرونا این است که همچنان در حال کارآزمایی بالینی هستیم و امیدواریم در روزهای آینده به نتایج بهتری دست پیدا کنیم. تحقیقات نهایی و تکمیلی جهت تایید قطعی این دارو ادامه دارد.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان «هوبئی» شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 198 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ایران، عربستان و امارات سرایت کرده است.

براساس جدیدترین آمار سازمان جهانی بهداشت، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به 587 هزار و873 نفر رسیده است که از این تعداد تا کنون 26 هزار و 908 نفر جان باخته اند.

117

 

کلیدواژه

کامنت