فروردین 12, 1399 13:00 Asia/Tehran [Updated: فروردین 12, 1399 13:44 Asia/Tehran]
  • واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مداخله جویانه و عوامفریبانه مقامات آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران دولت آمریکا را فاقد هرگونه وجاهت برای اظهار نظر پیرامون اقدامات ایران در مقابله با ویروس کرونا دانست.

به گزارش پارس تودی؛ «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز سه شنبه در واکنش به برخی اظهارات مداخله جویانه و تنفرآمیز وزیر و سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، با اشاره به شرایط بسیار وحشتناک و بغرنج مردم آمریکا و وجود بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور گفت: در چنین شرایطی، مقامات وزارت امور خارجه آمریکا به ابراز نظر پیرامون اقدامات ایران برای مقابله با ویروس کرونا براساس اطلاعات نادرست افراد شیاد و لابی‌های ضد ایرانی می‌پردازند.

«مایک پامپئو» وزیر امورخارجه آمریکا اخیراً برای توجیه تحریم‌های غیرمنصفانه واشنگتن ضد تهران مدعی شد، ایران به بهانه مقابله با ویروس کرونا به دنبال لغو تحریم و آزادسازی دارایی‌های نقدی خود است.

«مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز گذشته (دوشنبه) در پیامی مداخله‌جویانه در صفحه توییتر خود، از لفظ "دروغگو و دزد" برای مقامات ایرانی استفاده کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با بیان اینکه در سال های اخیر دولت آمریکا به اذعان خود حداقل 9 تریلیون دلار برای دخالت در امور داخلی کشورهای خاورمیانه (منطقه غرب آسیا) و ایجاد ناامنی و بی ثباتی در آن هزینه کرده است، خاطرنشان کرد: این هزینه‌های سنگین می‌توانست خرج مردم آمریکا شود تا مردم جهان شاهد گریه پرستاران آمریکایی از کمبود امکانات درمان، کیسه زباله پوشی کادر درمان و ضجه بیماران در آن کشورِ مدعیِ رونق و رفاه و حقوق بشر نباشند.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران تاکید کرد: تمامی اَرکان جمهوری اسلامی ایران با همراهی و همکاری مردم ایران با وجود تحریم های یکجانبه، ظالمانه و غیر قانونی آمریکا به مقابله با کرونا خواهند پرداخت و از این آزمون سخت نیز با سربلندی و افتخار بیرون خواهند آمد.117/118

بیشتر بخوانید:

تحریم های آمریکا، مانع واردات دارو و تجهیزات پزشکی به ایران

دیپلماسی ظریف؛ روشنگری ماهیت واقعی و رفتار ضد بشری آمریکا/تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت