فروردین 13, 1399 14:37 Asia/Tehran [Updated: فروردین 13, 1399 14:54 Asia/Tehran]
  • خودکفایی ایران در تولید کیت تشخیص ویروس کرونا

رئیس انستیتو پاستور با اشاره به خودکفایی کشور در تولید کیت تشخیص ویروس کرونا اعلام کرد: وزارت بهداشت آماده صادرات و ارائه خدمات شایسته به کشورهای همسایه و منطقه است.

به گزارش پارس تودی، «علیرضا بیگلری» رئیس انستیتو پاستور روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد، با بیان اینکه کیت‌های تشخیصی تولید ایران امکان تست افراد مشکوک با علایم خفیف را دارد، تصریح کرد: کیت تشخیصی که اکنون در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، کیت‌های تشخیص مولکولی است که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هم قرار گرفته و اگر نمونه گیری درست انجام شود، تا بالای 90 درصد جواب آن قابل اطمینان است.

بیگلری با اشاره به تولید کیت تشخیص مولکولی کرونا توسط پنج شرکت دانش بنیان در ایران، یادآور شد: این دستاورد بزرگ ملی در زمانی انجام شد که ایران در بدترین شرایط تحریم‌ها قرار دارد و امکان فرستادن پول برای خرید کیت از کشورهای دیگر وجود ندارد.

رئیس انستیتو پاستور با بیان اینکه تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا در کشور به 90 مورد رسیده است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت ایران امکان 20 هزار تست در روز را دارد که رسیدن به این توان در اوج تحریم ها نقطه قوت کشور است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون بیش از 44 هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد 2 هزار و 898 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و حدود 15 هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.

133/118

بیشتر بخوانید:

بهبودی بیش از 12 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا 

کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به تولید انبوه رسید

کلیدواژه

کامنت