فروردین 15, 1399 18:37 Asia/Tehran [Updated: فروردین 15, 1399 19:22 Asia/Tehran]
  • غربالگری بیش از 69 میلیون ایرانی در طرح مقابله با کرونا

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غربالگری بیش از 69 میلیون نفر در طرح بیماریابی و مقابله با ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش پارس تودی، «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز جمعه با اشاره به اجرای طرح غربالگری و بیماریابی کرونا در کشور تصریح کرد: اکنون بیش از 69 میلیون ایرانی از طریق سامانه وزارت بهداشت و یا به صورت تلفنی غربالگری شده‌اند.

جهانپور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر، کار غربالگری و پایش و مراقبت را در ایران انجام می‌دهند، افزود: با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور میزان مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به تکرار ادعای برخی مقامات آمریکا مبنی بر آمادگی برای کمک به ایران تصریح کرد: با وجود مشکلاتی که در زمینه تامین اقلام بهداشتی در آمریکا وجود دارد، قطعاً ادعای کمک به کشور دیگر از طریق کمک دارو و تجهیزات پزشکی ژست فریبکارانه است.

جهانپور با تاکید بر ضرورت رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد مردم ایران، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ کمکی را با ژست سیاسی از طرف آمریکا و همپیمانانش نمی‌پذیرد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون از مجموع 53 هزار و 183 نفری که در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، 17 هزار و 935 نفر آن‌ها بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند و سه هزار و 294 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

116/118

بیشتربخوانید:

تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت طرح غربالگری برای مقابله با ویروس کرونا/ تحلیل

غربالگری بیش از 61 میلیون نفر در طرح ملی مقابله با کرونا

کلیدواژه

کامنت