فروردین 19, 1399 07:57 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • تاکید مدیر حوزه‌های علمیه بر همکاری بین‌المللی برای مقابله با کرونا

مدیر حوزه‌های علمیه در نامه ای به مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، همکاری بین‌المللی را برای مقابله با ویروس کرونا ضروری دانست.

به گزارش پارس تودی، آیت الله «علیرضا اعرافی» در نامه به خانم «ادره آزوله» مدیرکل یونسکو که عصر دیروز (دوشنبه) منتشر شد، ضمن تاکید بر ضرورت همفکری و همکاری بین‌المللی برای مقابله با بحران کرونا و سایر چالش‌های معاصر، تجدیدنظر در رویکرد به محیط زیست و مقابله با سیاست های غیرمسئولانه برخی کشورها را خواستار شد.

در این نامه همچنین با اشاره به انجام همه توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی و علمی تاکید شده است، مقابله با ویروس کرونا و سایر بحران های معاصر مانند بی عدالتی، تبعیض، تحریم های غیر انسانی، مشکلات زیست محیطی، جنگ و تروریسم، نیازمند همفکری و همکاری بین المللی است.

در نامه آیت الله اعرافی تصریح شده است، حوزه های علمیه ضمن دعوت همه به داشتن یک نگاه معنوی و قدسی به طبیعت و پایبندی به آموزه های مشترک انسانی، عقلانی و دینی، آمادگی خود را برای همکاری در مبارزه با بیماری کرونا و سایر چالش های معاصر اعلام می کند.

آیت الله «علیرضا اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه پیش از این نیز با ارسال نامه‌ های جدگانه به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، «سالم بن محمد المالک» رئیس سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی (ISESCO) و «احمد الطیب» شیخ الازهر مصر بر لزوم همکاری و تبادل تجربیات تاکید کرد.

تاکنون بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 200 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه عربستان و امارات سرایت کرده است.

133/116

بیشتر بخوانید:

مقابله با کرونا؛ تبدیل تهدید به فرصت/ تحلیل

اجرای هفتاد طرح تحقیقاتی برای مقابله با ویروس کرونا

مجمع عمومی سازمان ملل خواستار همکاری جهانی برای مقابله با کرونا شد

کلیدواژه

کامنت