فروردین 28, 1399 16:44 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1399 16:53 Asia/Tehran]
  • انهدام باند مسلحانه قاچاق مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان

یک باند شرارت، ناامنی و قاچاق سازمان یافته و مسلحانه موادمخدر در استان سیستان و بلوچستان با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات این استان شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش پارس تودی، مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اعضای این باند در هر سال بیش از یکصد تن موادمخدر را از مرز ایران وارد و توزیع می کردند، گفت: اعضای این باند درگیری‌های متعددی با نیروهای امنیتی و انتظامی داشتند و در سال گذشته نیز یکی از ماموران امنیتی جمهوری اسلامی را به شهادت رساندند.

وی افزود: سربازان گمنام امام زمان (عج) در این عملیات ضمن بازداشت سرکردگان و تمامی اعضای این باند، هفت دستگاه خودرو، سه دستگاه موتورسیکلت، مقادیری سلاح و مهمات جنگی، بی سیم، دوربین دید در شب، تلفن های ماهواره ای و مقادیری موادمخدر را کشف و ضبط کردند.

سازمان ملل متحد از ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر نام برده است.

براساس آمارهای سازمان ملل، 75 درصد کشفیات تریاک جهان، 61 درصد مرفین جهان و 17 درصد هروئین جهان مربوط به جمهوری اسلامی ایران است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر در جهان، حدود 4هزار شهید و بیش از 12 هزار و 500 زخمی در این راه تقدیم کرده است.

116

بیشتر بخوانید:

تاکید ایران بر اجرای اصل مسئولیت مشترک در قبال مبارزه با مواد مخدر

ادامه همکاری ایران با سازمان ملل متحد در مبارزه با قاچاق مواد مخدر

کلیدواژه

کامنت