فروردین 29, 1399 14:02 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

امیر سرتیپ "امیرحاتمی" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز جمعه در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ارتش در تهران در مصاحبه با خبرنگار ایران پرس با تاکید بر اینکه  ایران مسئول تامین امنیت  در خلیج فارس است تصریح کرد، حضور غیرقانونی آمریکایی‌ها در خلیج فارس باعث ناامنی است.

به گزارش پارس تودی، امیر حاتمی خاطرنشان کرد، خلیج فارس منطقه جمهوری اسلامی ایران است و حضور ایران در این منطقه طبیعی است. 

وزیر دفاع کشورمان افزود، ایران خود را مسئول تامین امنیت در منطقه خلیج فارس می‌داند و کشورهای منطقه مسئول این موضوع هستند که به حمدالله با یکدیگر به خوبی این امنیت را برقرار کردند.

امیر حاتمی به حضور غیرقانونی آمریکایی ها در منطقه خلیج فارس هم اشاره کرد و گفت: چیزی که باعث ناامنی می‌شود حضور غیرقانونی و در واقع متجاوزانه آمریکایی‌هاست که از آن طرف دنیا آمده‌اند در نزدیک مرزهای ایران، ادعاهای بیخود هم مطرح می‌کنند که یقینا مردم دنیا بصیر هستند و می‌بینند و متوجه می‌شوند که حق با چه کسی است. 

وزیر دفاع کشورمان در ادامه تاکید کرد، ایران در خانه، در مرزها و آب‌های خود است، آمریکایی‌ها از آن طرف آب‌ها آمده‌اند و برای کشورهای منطقه یا با تحریک یا با اختلاف‌اندازی مزاحمت ایجاد می‌کنند.

117

بیشتر بخوانید:

امیر حاتمی: پیامد حضور آمریکا در خلیج فارس ناامنی است

سرتیپ حاتمی: ارتش ایران از آماده‌ترین ارتش‌های جهان است

امیر حاتمی: دشمنان ‌نمی‌توانند قدرت بازدارندگی ‌ایران را به چالش بکشند

 

 

کلیدواژه