فروردین 31, 1399 20:06 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 01, 1399 05:16 Asia/Tehran]
  • ستاری: ایران آماده صادرات تجهیزات پزشکی در حوزه بیماری کرونا است

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: ایران به مرحله صادرات تجهیزات پزشکی در حوزه بیماری کرونا رسیده است.

به گزارش پارس تودی، «سورنا ستاری» روز یکشنبه در حاشیه چهارمین نشست "کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا" در تهران در جمع خبرنگاران افزود: در حوزه تولید تجهیزات پزشکی معتبر نظیر "ونتیلاتور" و دستگاههای مختلف اتاق عمل، تحولات فوق العاده‌ای در ایران مشاهده می شود، به طوری که این شرکت‌ها اکنون تاییدیه‌های لازم را دارند و می توانند محصولات خود را حتی به اروپا صادر کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری خاطرنشان ساخت: با تولید انبوه شرکت‌های دانش بنیان در زمینه ماسک و مواد ضدعفونی نیز در حال حاضر همه بخش‌های تولید را در داخل کشور در اختیار داریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ستاری همچنین تاکید کرد: تحقیقات علمی و پژوهشی از سوی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان جهت شناخت بیشتر بیماری «کووید- 19» با قدرت ادامه دارد و امیدواریم با یافته های جدید علمی، کنترل دقیق تر و موثرتری  روی این بیماری و نحوه مواجهه با آن داشته باشیم.

وی با مقایسه وضعیت مهار ویروس کرونا در ایران و سایر کشورها تاکید کرد: مشارکت مردم و نقش آفرینی شرکت‌های دانش بنیان و سایر دستگاه‌ها در تولید نیازهای پزشکی کشور باعث شده است اکنون ایران در شرایط کنترل این بیماری قرار بگیرد.

در حاشیه این نشست، نمایشگاهی از برخی محصولات شرکت های دانش بنیان ایرانی در زمینه بیماری کرونا از جمله دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور)، کیت های تشخیص کرونا، دستگاه پالس اکسیمتر (سنجش میزان اکسیژن خون و ضربان قلب) ‌و انواع ماسک های نانو نظیر "ان 95"، "ان 99" و "ان 80" در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت.

در روزهای اخیر تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است؛ با این حال دانشمندان ایرانی با تکیه بر توان داخلی توانسته‌اند تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز کشور را برای مقابله با ویروس کرونا تولید کنند.

139/116

بیشتر بخوانید:

ستاری: ایران هیچ وابستگی به خارج از کشور برای مبارزه با کرونا ندارد

ستاری: ساخت بسیاری از تجهیزات پزشکی، بومی‌سازی شده است

 

کلیدواژه

کامنت