اردیبهشت 04, 1399 22:46 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • موسوی: توسعه علم و فناوری بویژه در عرصه هوا - فضا حق قانونی ملت ایران است

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب با تاکید براینکه توسعه علم و فناوری بویژه در عرصه هوا - فضا حق قانونی ملت ایران است، تصریح کرد، پرتاب موفق و غرورانگیز ماهواره "نور" با اهداف صلح آمیز و در راستای سیاست دفاعی ایران است.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس موسوی" در واکنش به مواضع اخیر آمریکا در خصوص پرتاب موفق و غرور انگیز ماهواره "نور" به فضا، ضمن رد و تقبیح دخالت رژیم آمریکا در امور داخلی ایران، پیشرفت های علمی و فناوری بویژه در حوزه هوا-فضا را حق ملت ایران دانست و خاطر نشان کرد قطعا اینگونه دخالت ها در عزم ملت ایران برای پیشرفت خللی ایجاد نخواهد کرد.

موسوی همچنین تاکید کرد، هیچ قطعنامه ای ایران را از پرتاب ماهواره به فضا منع نمی کند و استناد آمریکا به قطعنامه 2231 قطعا بی جا و خلاف واقعیات است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود، آمریکا نه تنها با خروج از برجام قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است بلکه همچنان دیگر کشورهای مستقل را برای نقض این قطعنامه آشکارا تحت فشار قرار می دهد.

موسوی همچنین با رد موضع آلمان در قبال پرتاب ماهواره ایرانی "نور" اظهار داشت، وزارت خارجه آلمان در حالی درخصوص پرتاب ماهواره ساخته شده با تلاش مهندسان ایرانی ابراز نگرانی می کند که وزیر دفاع این کشور تصمیم خود برای خرید جنگنده با قابلیت حمل بمب هسته ای را رسانه ای کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود، اینگونه سیاست های یک بام و دو هوا امنیت منطقه و اروپا و جهان را تهدید می کند.

ماهواره "نور" به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه از ماهواره بر 3 مرحله‌ای "قاصد"، از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مدار 425 کیلومتری زمین قرار گرفت.

117

کامنت