خرداد 11, 1399 10:10 Asia/Tehran [Updated: خرداد 11, 1399 10:19 Asia/Tehran]
  •  ظریف: سرکوب معترضان و انکار استیصال مردم آمریکا، محکوم است

تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان، تاکتیک های بی اثر همیشگی دولت آمریکا در سرکوب، زندانی کردن معترضان و انکار استیصال مردم این کشور را محکوم کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ایران پرس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه ای در خصوص اعتراضات اخیرِ آمریکا، تصریح کرد: دولت آمریکا با ماجراجویی در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین، جاه طلبی برای توسعه پرهزینه سلاح هسته ای و حمایت از دیکتاتورهای بی شمار، منابع شهروندانش را به هدر می دهد و به رنج مردم آمریکا می افزاید.

ظریف با بیان اینکه نباید از ادامه اعتراض ها در آمریکا تعجب کرد؛ افزود، مردم آمریکا از سران کشورشان می خواهند تا آنها را در ثروت کشور سهیم کنند و به نیازهای برحقشان پاسخ دهند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد، مردم آمریکا از نژادپرستی، فساد، بی عدالتی و بی کفایتی سران کشورشان خسته اند و جهان صدای آنها را می شنود.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا دوشنبه گذشته، «جورج فلوید» سیاه‌پوست را در شهر "مینیاپولیس" در ایالت "مینه‌سوتا" Minnesota به قتل رساند.

پس از مرگ فجیع این سیاه‌پوست آمریکایی بر اثر خشونت افسر سفیدپوست، شهرهای مختلف آمریکا به صحنه اعتراضات سراسری تبدیل شده است.

مردم مینیاپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی‌ها همچنان ادامه دارد و به ایالت‌های دیگر گسترش یافته است.

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، معترضان به قتل این سیاه‌پوست را اوباش دانست و تهدید کرد، معترضان هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش آمریکا قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

تجمع مردم مینیاپولیس آمریکا در اعتراض به قتل جورج سیاه‌پوست

اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، دلایل و مخاطرات

کلیدواژه

کامنت