خرداد 11, 1399 14:29 Asia/Tehran [Updated: خرداد 16, 1399 12:54 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: کیانوش جعهانپور، سخنگوی وزارت بهدات اعلام کرد: تا کنون ۹۳۵ هزار و ۸۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جهانپور امروز(یکشنبه) در نشست خبری روزانه با رسانه ها گفت: مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱۴۶۶ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین درباره آمار روزانه اعلام کرد که از دیروز تا امروز، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
به گفته جهانپور، از بین مبتلایان جدید، ۵۱۱ مورد بستری و دو هزار و ۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر رسید.
وی درباره آمار فوتی های ناشی از کرونا نیز گفت که متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۷۹۷ نفر رسید، در عین حال خوشبختانه تا کنون ۱۱۸ هزار و ۸۴۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.
جهانپور افزود: ۲۵۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که استان های اصفهان، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

جهانپور: بیش از دوهزار نفر دیگر از دیروز به کرونا مبتلا شده‌اند

جهانپور: 109هزار ایرانی از کرونا نجات یافتند

 

کلیدواژه

کامنت