خرداد 12, 1399 10:06 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران
    سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به ادعای عضو شورای آتلانتیک آمریکا تاکید کرد، به جای موعظه دیگران، به وضعیت کشور خودتان رسیدگی کنید.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس؛ "باربارا اسلاوین"  Barbara Slavin عضو اندیشکده شورای آتلانتیک آمریکا ذیل یک پیام توییتری از محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که خواستار پایان دادن به تبعیض علیه سیاهپوستان در آمریکا شده بود، نوشت: "اول کشور خودتان را درست کنید. ما کشور خودمان را درست می‌کنیم."

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان شامگاه یکشنبه در پاسخ به ادعای این عضو اندیشکده شورای آتلانتیک آمریکا در توییتر نوشت، آنقدر به موعظه دیگران عادت کرده‌اید که برایتان ناخوشایند است کسی به شما یادآوری کند، "نباید آن قدر متکبر باشید که ایران را نصیحت کنید."

موسوی همچنین در توئیت دیگری تصریح کرد، وقتی مساله ناامنی و بی ثباتی جهانی مطرح است، آمریکا باید خیلی بیشتر کفاره گناهان خود را بپردازد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین با اشاره به نبود دموکراسی در آمریکا افزود، «هیلاری کلینتون» رای مردمی را بدست آورد، اما «دونالد ترامپ» پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا دوشنبه گذشته، «جورج فلوید» سیاه‌پوست را در شهر "مینیاپولیس" در ایالت مینه‌سوتا Minnesota به قتل رساند.

مردم شهر مینیاپولیس از روز سه شنبه در اعتراض به قتل این مرد سیاه‌پوست 46 ساله به دست افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی، در خیابان‌های این شهر مشغول تظاهرات هستند.

در همین حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، معترضان به قتل این سیاه‌پوست را اوباش دانست و تهدید کرد، معترضان هدف تیراندازی نیروهای پلیس و ارتش آمریکا قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: 

آتشی که نژادپرستی به پا کرد

تجمع مردم مینیاپولیس آمریکا در اعتراض به قتل جورج سیاه‌پوست

نارضایتی سیاه پوستان آمریکا از عملکرد دونالد ترامپ

کلیدواژه

کامنت