خرداد 14, 1399 12:03 Asia/Tehran [Updated: خرداد 14, 1399 13:55 Asia/Tehran]
  • امام خمینی (ره)، اراده ابرقدرت‌ها را شکستند و آن‌ها را تحقیر کردند

تهران- ایران پرس: رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) و کارگزاران ایشان ابرقدرت‌ها را شکست دادند، تاکید کردند: امام خمینی (ره) ثابت کردند، ابرقدرت ها ضربه‌پذیر و شکست‌پذیرند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سی و دومین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، تحول در نگاه به قدرت های جهانی و ابرقدرت‌ها را از اقدامات امام خمینی (ره) دانستند و تصریح کردند، آن زمان هیچ‌کس فکر نمی کرد برخلاف اراده آمریکا بتوان کاری کرد اما امام خمینی (ره) کاری کردند که خود رؤسای جمهور آمریکا گفتند که ایشان ما را تحقیر کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به معنای حقیقی کلمه در ملت ایران تحول به وجود آوردند، تاکید کردند: ایشان احساس حقارت در مردم ایران را به احساس اعتماد به نفس و عزت تبدیل کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مردم ایران قبل از نهضت با مسائل اساسی خود سر و کاری نداشت و سرگرم مسائل شخصی خود بودند، اما ورود به میدان مطالبه آن هم مطالبه چیزهای بزرگ و مهم را امام خمینی (ره) ایجاد کردند و همین ملتِ خمود و تسلیم را تبدیل به یک ملت مطالبه گر کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) یک انسان تحول خواه و تحول آفرین بودند، افزودند: اگر گروهی از مردم یک مطالبه‌ای از دستگاه آن زمان داشتند، مطالبات در سطح آسفالت کردن یک کوچه بود، اما امام خمینی (ره) مطالبه مردم را به استقلال، آزادی یا نه شرقی و نه غربی ارتقاء دادند.

بیشتر بخوانید:

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره): امام انسان تحول خواه و تحول آفرین بود

آغاز سخنرانی رهبر انقلاب به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب بمناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)/ پخش زنده از ایران پرس

کلیدواژه

کامنت