خرداد 26, 1399 15:09 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: وزیر اطلاعات گفت، کارنامه آمریکا سرشار از جنایت، خونریزی و نقض حقوق‌بشر است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سید محمود علوی روز دوشنبه در جلسه هم‌اندیشی برای بازخوانی و افشای حقوق‌بشر آمریکایی در تهران، افزود، نقض حقوق بشر برای آمریکا به طور سیستماتیک و نهادینه، یک حرکت عادی شده است.

علوی با اشاره کشته شدن یه سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا گفت، حکومت آمریکا نه فقط واکنشی برای جلوگیری از این خشونت‌ها نشان نداد، بلکه از آن حمایت کرد.

وزیر اطلاعات همچنین تصریح کرد، برخی از حکومت‌ها به دنبال سلطه‌گری و غارت ثروت‌های جوامع دیگر هستند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی نشان داده‌اند که اهل منطق نیستند و با زور و تحکم رفتار می‌کنند و باید با همین منطق به آنها پاسخ داد.

علوی افزود، بنا بر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید با قدرت و تحکم در برابر استکبار جهانی ایستاد و نباید به آنها اجازه تعدی داد.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران با قدرت موشکی و تسلیحاتی خود از جایگاه قدرتمندی برخوردار است، گفت، اگر آمریکا بخواهد کرامت جمهوری اسلامی را نقض کند با همان ادبیات با او برخورد خواهد شد.

علوی همچنین با اشاره به تحریم‌های دارویی ظالمانه آمریکا ضد ایران گفت، آمریکا خشن‌ترین تحریم‌های دارویی را در شرایط سخت شیوع کرونا ضد ایران اعمال کرد که هیچ حکومتی تاکنون این رفتار را با کشور دیگری نداشته است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد، آمریکا فکر می‌کند با اعمال تحریم‌های ظالمانه می‌تواند اراده ملت ایران را متزلزل کند، در حالیکه ملت ایران متکی به باورهای اسلامی است.

جلسه کشوری هم‌اندیشی برای بازخوانی و افشای حقوق‌بشر آمریکایی و همزمانی آن با اوج جنایات نژادپرستانه هیات حاکمه شیطان بزرگ آمریکا و نفرت جهانی نسبت به این ددمنشی‌ها، روز دوشنبه با حضور وزیر اطلاعات و جمعی از مقامات کشوری در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

بیشتر بخوانید: 

وزارت اطلاعات: تروریست‌های آمریکایی به سزای عملشان خواهند رسید

وزیر اطلاعات: اراده مردم در حمایت از اصل نظام در پای صندوق‌های رای

کلیدواژه

کامنت