تیر 01, 1399 11:02 Asia/Tehran [Updated: تیر 01, 1399 11:13 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصویب قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی گفت، کشورهای غربی به ویژه آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی یکبار دیگر ماهیت غیرقابل اعتماد و خصمانه خود را به ملت ایران نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه)، با بیان اینکه اروپایی ها در کینه ورزی با ایران دسته کمی از آمریکایی ها ندارند؛ افزود، صدور قطعنامه سیاسی شورای حکام آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، یک طراحی کودکانه صهیونیستی بود.

قالیباف با اشاره به اینکه ایران واکنش درخوری به این قطعنامه نشان خواهد داد؛ تصریح کرد، مسئول تنش آفرینی امروز در روابط جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی بانیان این قطعنامه هستند و این کشورها باید عواقب اقدام خود را پذیرا باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به سال ها همکاری تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اشاره کرد و گفت، تاریخ ۱۷ سال گذشته نشان می‌دهد که ایران همواره در چارچوب مقررات بین المللی و منافع ملی خود، سخاوتمندانه‌ترین همکاری‌ها را با آژانس داشته، اما اغلب جز دشمنی‌های افزونتر و باج خواهی‌های بیشتر چیزی عاید آن نشده است.

قالیباف همچنین با تاکید بر اینکه مقاومت هوشمندانه با پشتوانه اجماع ملی گزینه راهبردی ایران است خاطرنشان کرد، ملتی که کشتی‌های خود را تا آمریکای جنوبی با پرچم برافراشته اعزام می‌کند، معطل قطعنامه‌های بی مبنا نخواهد ماند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا مطلقاً ممنوع است اظهار کرد، مذاکره ایران با کشورهای غربی نیز با حداکثر بی اعتمادی انجام خواهد شد.

قطعنامه تروئیکای اروپا علیه ایران، با وجود مخالفت چین و روسیه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصویب شد.

در قطعنامه ای که روز جمعه به تصویب رسید، سه کشور اروپایی بریتانیا، آلمان و فرانسه با حمایت آمریکا، از ایران خواسته‌اند که به ادعای آنها، به مانع تراشی در دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته‌ای پایان دهد و با آن ها به طور کامل همکاری کند.

بیشتر بخوانید:

قالیباف: حمله تروریستی داعش به مجلس نمادی از خواب های شوم دشمن برای ملت ایران بود

 

کلیدواژه

کامنت