تیر 04, 1399 09:24 Asia/Tehran [Updated: تیر 04, 1399 09:33 Asia/Tehran]
  • خبر خوش نمکی درباره واکسن کرونا

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در روزهای آینده خبر خوشی درباره واکسن خواهیم داشت.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران‌پرس، سعيد نمكى وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه نشست با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران بر روی واکسن‌های مرتبط با کووید ۱۹ کار گسترده‌ای شروع کرده و دو تیم بسیار برجسته در شرکت‌های دانش بنیان در حال فعالیت هستند که من هم با آنها همکاری دارم، اما هنوز زود است که برای پرده‌برداری از آن اقدام کنیم. در روزهای آینده خبر خوشی درباره واکسن خواهیم داشت.

نمکی همچنین درباره هزینه تست کرونا، گفت: افراد برای گرفتن تست باید وارد سیستم شبکه وزارت بهداشت شوند که در این صورت ما از کسی پول نمی‌گیریم. در واقع آنهایی که ما تشخیص می‌دهیم به عنوان گروه هدف، باید تست شوند، اما اگر کسی خودش بخواهد تست شود در آزمایشگاه‌های خصوصی نرخ مصوب دارند که تست در آنجا انجام می‌شود.

طبق اعلام وزارت بهداشت تا ظهر سه شنبه مجموع بیماران کووید 19 در ایران به 209 هزار و 970 نفر و مجموع جان باختگان این بیماری نیز به 9 هزار و 863 نفر در ایران رسید.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 9 میلیون و 210 هزار نفر رسیده است که از این تعداد دست‌ِکم 474 هزار 799 نفر جان خود را از دست دادند و حدود 4 میلیون و957  هزار نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

پیشگامی ایران در استفاده از کورتون‌ها برای درمان کرونا در جهان

لاری: در ۲۴ ساعت گذشته، 121 هموطن بر اثر کرونا فوت کردند

پادتن کرونا چقدر به بهبودیافتگان کمک می‌کند

 

کلیدواژه

کامنت